Przesłanie na Boże Narodzenie

Drodzy Klubowicze, Szanowni Przyjaciele,

zbliża się Dzień Bożego Narodzenia, czas w którym myśli i serca kierujemy ku bliskim i potrzebującym. Życzymy, by był czasem miłości i pokoju dla wszystkich.

„Znacie przecież łaskę naszego Pana Jezusa Chrystusa: dla was stał się ubogim, będąc bogaty, abyście się ubogacili Jego ubóstwem” (2 Kor 8,9. Biblia Ekumeniczna).

Historia Bożego Narodzenia fascynuje, intryguje, stawia wyzwania i skłania do troski o chrześcijańską obecność w dramatycznych wydarzeniach dziejących się na naszych oczach. Jan Chryzostom, głosząc kazanie na temat Drugiego Listu do Koryntian, mówił o dwóch ołtarzach życia chrześcijańskiego, które są ze sobą nierozerwalnie związane: ołtarzu Komunii Świętej i ołtarzu współczucia.

Te Święta Bożego Narodzenia będą dla nas wielkim apelem o współczucie i pamięć. Przy tegorocznym wigilijnym stole będziemy pamiętać o beznadziejnej sytuacji ludzi na granicy, o niosących tam pomoc humanitarną, o protestujących w obronie wolności słowa, o chorych i umierających na oddziałach covidowych, o ich rodzinach.

Niech przesłanie współczucia i nadziei ogarnie życie każdej i każdego z nas.

 

Dobrych i Spokojnych Świąt!

 

Ks. Andrzej Perzyński – wiceprezes zarządu Stowarzyszenia im. Jerzego Turowicza

oraz

Joanna Rózga koordynatorka generalna Klubów ”Tygodnika Powszechnego”

Marcin Pera prezes zarządu Stowarzyszenia im. Jerzego Turowicza

 

 

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!