Wizerunek Kościoła w mediach – dyskusja

Klub „Tygodnika Powszechnego” w Poznaniu zaprasza na spotkanie „Medialne oblicze Kościoła – wierny portret czy karykatura?”, które odbędzie się we wtorek 26 lutego 2013 r. o godz. 19 w Cafe Misja (ul. Gołębia 1). O wizerunku Kościoła katolickiego w polskich mediach głównego nurtu dyskutować będą Tomasz Cylka („Gazeta Wyborcza”), Łukasz Kaźmierczak („Przewodnik Katolicki”) oraz redaktor naczelny Radia Emaus, ks. Maciej M. Kubiak.

Wspólnie zastanowimy się, dlaczego dziennikarze wolą krytykować Kościół niż mówić o nim dobrze. Czy wynika to z kondycji środków masowego przekazu, które za jedyny cel stawiają sobie przyciągnięcie uwagi odbiorców? A może krytyka jest uzasadniona i Kościół nie zasługuje na miano otwartego? Przyjrzymy się najczęstszym kontekstom, w jakich występuje polski Kościół, a także proponowanemu przez media portretowi katolika. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czy poprawa wizerunku Kościoła to tylko kwestia odpowiedniego PR, czy głębszych przemian wewnątrz Wspólnoty.

Dyskusja będzie częścią projektu „Kościół otwarty”, zainaugurowanego podczas zjazdu redakcji i klubów „Tygodnika Powszechnego” w Łagiewnikach w październiku ubiegłego roku. Spotkanie poprowadzi Patryk Zakrzewski z klubu „TP” w Poznaniu. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniu. Wstęp wolny!

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!