Różewicz i Walentynki

Po Wrześni nadszedł czas na Poznań. Profesor Piotr Śliwiński gościł z “Lekcjami czytania” tym razem w XXV Liceum Ogólnokształcącym w stolicy Wielkopolski. Uczniowie analizowali “Walentynki. Poemat z końca XX wieku” Tadeusza Różewicza.

Relacje i komentarze o lekcji czytania dostępne także na blogu powszechny.wordpress.com, gdzie znaleźć można m. in. dwa teksty: Ćwiczenia z rozumienia oraz Szkoła spragniona czytania.

Galeria zdjęć dostępna jest na Facebooku.

Aula XXV LO pękała w szwach. Oprócz miejscowych, na spotkanie przybyli też uczniowie z innych poznańskich ogólniaków, którzy dowiedzieli się o lekcji. Od początku wywiązała się dyskusja pomiędzy Profesorem, a uczniami. Prof. Śliwiński niejednokrotnie żartował rozluźniając atmosferę, wprowadził dobry klimat do dialogu, a uczniowie nie pozostawali dłużni chętnie wyrażając swoje zdanie, poszukując różnych interpretacji.

Po “Lekcji” na każdego uczestnika spotkania czekał najnowszy numer “Tygodnika Powszechnego”. Uczniowie i nauczyciele chętnie zapoznawali się z lekturą. Choć dla wielu było to jedno z pierwszych, jeśli nie pierwsze spotkanie z pismem, to jednak na kilku twarzach dało się wyczytać, że “Tygodnik” gości w ich domach regularnie.

Spotkanie w Poznaniu było drugim i zapewne nie ostatnim w Poznaniu. Deklaracje organizacji kolejnych “Lekcji czytania” usłyszeliśmy zarówno ze strony koordynatorki spotkania w XXV LO jak i nauczycieli i uczniów innych szkół, którzy również przybyli na to spotkanie.

Na spotkaniu nie zabrakło mediów. Zjawiła się bowiem telewizja, dzięki której wieczorem wielu uczniów zasiadło przed telewizorami by obejrzeć siebie w szklanym ekranie.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!