Poznań: Ks. Boniecki znów razy dwa

Po raz kolejny gościć będziemy w Poznaniu ks. Adama Bonieckiego. Redaktor senior „Tygodnika Powszechnego” przybędzie na zaproszenie poznańskiego Klubu „TP” 19 stycznia na dwa spotkania: o godz. 11.30 w auli WNPiD UAM oraz o godz. 19.00 w Księgarni Bookarest w Starym Browarze.

„Między tak, tak, a nie, nie. Pożytki i pułapki (nie)poprawności dziennikarskiej” – tak brzmi tytuł pierwszego spotkania, które adresowane jest przede wszystkim dla młodych adeptów dziennikarstwa. Wierzymy jednak, że temat ten jest ważny także dla doświadczonych pracowników mediów wszelakich, a i osoby spoza branży chętnie wysłuchają, co na ten temat ma do powiedzenia ks. Adam Boniecki. Nie zabraknie tutaj bez wątpienia nawiązań do poprzednika ks. Adama w fotelu redaktora naczelnego „Tygodnika Powszechnego” – Jerzego Turowicza. Stanie się tak zresztą nieprzypadkowo – w tym roku bowiem przypada setna rocznica urodzin twórcy i redaktora tego legendarnego krakowskiego pisma, a spotkanie w Poznaniu można uznać za preludium do obchodów rocznicy, które oficjalnie zostaną zainaugurowane tydzień później (27 stycznia) w Krakowie. Spotkanie poprowadzi dr Paweł Stachowiak.

Wieczorem natomiast ks. Adam rozmawiał będzie z prof. Piotrem Śliwińskim o książce „Lepiej palić fajkę niż czarownice” (choć nie będzie to zapewne jedyny temat do dyskusji, jaki obaj panowie poruszą tego wieczoru). Także publiczność będzie miała możliwość zadawania pytań, a po spotkaniu będzie można zdobyć autograf. Wszystkich zapraszamy więc do Księgarni Bookarest mieszącej się w Atrium Starego Browaru na godzinę 19.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!