III Poznańskie Dyktando Pokutne

Na kanonizacji błogosławionych papieży – tak rozpoczyna się tekst tegorocznego III Poznańskiego Dyktanda Pokutnego, które odbędzie się we wtorek, 8 kwietnia.

W związku ze zbliżającymi się uroczystościami kanonizacyjnymi Jana XXIII i Jana Pawła II, tegoroczne, III Poznańskie Dyktando Pokutne, będzie nawiązywało w swojej treści do tych wydarzeń. Tak jak w obu poprzednich edycjach naszego dyktanda, chcemy i tym razem popularyzować poprawną polszczyznę w zakresie słownictwa religijnego wśród użytkowników języka, a zwłaszcza dziennikarzy, redaktorów, wydawców, nauczycieli, studentów i licealistów. Autorem tekstu dyktanda jest ks. prof. Wiesław Przyczyna z Rady Języka Polskiego przy PAN.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na III Poznańskie Dyktando Pokutne, które odbędzie się we wtorek, 8 kwietnia o godz. 10.30 na Wydziale Teologicznym UAM przy ul. Wieżowej 2/4. Znamy już tytuł tegorocznego dyktanda: Na kanonizacji błogosławionych papieży.

W tym roku po raz pierwszy organizujemy również „przygrywkę” do III Poznańskiego Dyktanda Pokutnego, w której będą uczestniczyć 3-osobowe drużyny miłośników ortografii z poznańskich duszpasterstw akademickich. Ten pierwszy zespołowy konkurs ortograficzny odbędzie się w poniedziałek, 7 kwietnia o godz. 20.00 w Centrum Duszpasterskim im. Jana Pawła II w Poznaniu przy kościele Świętego Rocha. Autorem tego dyktanda jest również ks. prof. Wiesław Przyczyna. Zmagania studentów odbywać się będą pod hasłem: Weneckie Te Deum.

Zgłoszenia można nadsyłać na adres mailowy promocja@radioemaus.pl albo wypełnić przed rozpoczęciem dyktanda w dniu 8 kwietnia marca 2014 r.

Organizatorami III Poznańskiego Dyktanda Pokutnego są Rada Języka Polskiego PAN, Zakład Retoryki, Pragmalingwistyki i Dziennikarstwa Instytutu Filologii Polskiej i Wydział Teologiczny UAM oraz Radio Emaus.

Patronat medialny: Miesięcznik „W drodze”, Wydawnictwo „W drodze”, „Przewodnik Katolicki”, „Biblioteka Kaznodziejska” oraz Drukarnia i Księgarnia Świętego Wojciecha.

Szczegóły oraz regulamin: www.radioemaus.pl

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!