Dzień z ks. Adamem Bonieckim

Poznań coraz częściej gości ks. Adama Bonieckiego. Tym razem redaktor senior „Tygodnika Powszechnego” przybywa na trzy spotkania, które odbędą się w czwartek, 16 maja. Organizatorem spotkań jest Klub „Tygodnika Powszechnego” w Poznaniu.

Ks. Boniecki rozpocznie swoją wizytę w Poznaniu od spotkania ze studentami na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM (godz 11.30, Aula WNPiD UAM). Temat spotkania brzmi „Watykan za zamkniętymi drzwiami”, liczyć więc można na wiele interesujących opowieści zza Spiżowej Bramy. Ks. Boniecki pracował bowiem przez lata w Watykanie jako redaktor polskiego wydania L’Osservatore Romano oraz Generał Zakonu Marianów. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że przez lata był w bardzo bliskich relacjach z papieżem Janem Pawłem II.

Tematyka dziennikarska będzie dominować podczas kolejnego spotkania, które odbędzie się w Collegium Maius UAM (Sala Śniadeckich, godz. 15.15): „Dziennikarz, chociaż ksiądz. O współczesnych wyzwaniach publicysty religijnego”. Młodzi adepci sztuki dziennikarskiej zadadzą zapewne szereg trudnych pytań dotyczących fachu, na którym jednak ks. Boniecki zna się jak mało kto.

Wieczorem, o godz. 18 w Sali Czerwonej Pałacu Działyńskich o. Maciej Biskup, ks. Adam Boniecki, Piotr Mucharski, Michał Okoński, Artur Sporniak i Roman Bąk rozmawiać będą o „Kościele otwartym”. Będzie to kolejne z cyklu spotkań, które zapoczątkowane zostały w Krakowie w październiku ubiegłego roku na Zjeździe Klubów „Tygodnika Powszechnego” w Łagiewnikach.

Na wszystkie spotkania wstęp jest wolny, przy czym na spotkanie ostatnie, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują zapisy telefoniczne (12 422 23 11 w godz. 10-15) lub mailowe (tp@tygodnik.com.pl).

Podczas wszystkich spotkań można będzie kupić książki Biblioteki „Tygodnika Powszechnego” i Wydawnictwa Poznańskiego w promocyjnych cenach.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Jedna odpowiedź

  1. Pewnie, że się działo…oczywiście szczęśliwi , którzy mogli tam być….farciarze…Też bym chciała…

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!