Polska przydrożna i Romantika. Spotkanie autorskie z prof. Piotrem Mareckim

Klub Tygodnika Powszechnego w Ostrowcu Świętokrzyskim wraz z partnerem wydarzenia Miejską Biblioteką Publiczną zaprasza wszystkich sympatyków literatury na spotkanie autorskie z prof. Piotrem Mareckim, autorem książek „Polska przydrożna” i „Romantika” wydanych nakładem Wydawnictwa Czarne. Spotkanie będzie skupione na obydwóch tytułach Mareckiego. Pierwsza to opowieści o Polsce z perspektywy podróży po drogach Polski powiatowej, którą autor odbył samotnie. „Romantika” to niezwykła i nietypowa historia podróży poślubnej, podczas której Piotr i Ola rejestrują mijane krajobrazy i zwracają uwagę na lokalną architekturę. Od Beskidu Niskiego po huculszczyznę obserwują, jak wschodnia prowincja nie opiera się globalnemu turbokapitalizmowi. Spotkaniu towarzyszyć będą zdjęcia, które dokumentowały podróż.

Piotr Marecki (ur. 1976) – wychował się w Trzcinicy na Podkarpaciu, obecnie mieszka w Krakowie. Pracuje jako profesor na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie zajmuje się mediami cyfrowymi. Był profesorem wizytującym na amerykańskich uczelniach (m.in. MIT, Uniwersytet Kolorado w Boulder, Uniwersytet w Rochester). Jest także redaktorem naczelnym wydawnictwa Korporacja Ha!art. Tworzy literaturę eksperymentalną, m.in. boty, generatory tekstu, poezję flarf, gry.
Spotkanie odbędzie się 27 października (środa) 2021 roku, o godz. 18:00 w czytelni głównej Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrowieckim Browarze Kultury.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!