Historia i Teraźniejszość (HiT) – szanse, pułapki, wyzwania

Klub TP z Lublina zaprasza na spotkanie pt. ” Historia i Teraźniejszość – szanse, pułapki, wyzwania, które odbędzie się w czwartek, 31 marca, o godz. 18 : 30 w Auli klasztoru Dominikanów w Lublinie przy ul. Złotej 9.

Polska szkoła poddawana jest kolejnej reformie. Tym razem głębokim zmianom ulega program nauczania „Historii” i wprowadzony zostaje nowy przedmiot o nazwie „Historia i Teraźniejszość” (HiT). Celem spotkania jest przybliżenie słuchaczom najważniejszych zmian, spojrzenie na uwypuklane wydarzenia i postaci, wychwycenie tego, jakie wątki zostają usunięte w cień lub pominięte. Dyskutanci zmierzą się z pytaniem o propagowany kanon wartości oraz obraz przeszłości i teraźniejszości kształtowany przez tak skonstruowany program nauczania. I najważniejsze, jak w myśl założeń HiT powinna wyglądać narodowa i obywatelska tożsamość młodych Polaków?

W spotkaniu uczestniczyć będą:

prof. dr hab. Rafał Wnuk z Katedry Historii i Historiografii Europy Środkowo-Wschodniej i Wschodniej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II,

mgr Krzysztof Styczyński, nauczyciel historii w III Liceum im. Unii Lubelskiej w Lublinie

dr hab. Piotr Witek z Katedry Humanistyki Cyfrowej i Metodologii Historii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, który tę dyskusję poprowadzi.

 

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!