Sprzeciw wobec zła na przykładzie Dietricha Bonhoeffera – relacja

9 grudnia 2020 roku odbyło się pierwsze z cyklu Lubelskich Spotkań Powszechnych (nawiązujących swą ideą do Debaty Dwóch Ambon prowadzonej przez wiele lat w Lublinie przez o. Tomasza Dostatniego), które Klub “Tygodnika Powszechnego” w Lublinie i Parafia Ewangelicko-Augsburska Świętej Trójcy w Lublinie zainicjowały wirtualnie w tych dziwnych czasach pandemii.

Czytaj dalej

Sprzeciw wobec zła na przykładzie Dietricha Bonhoeffera

W najbliższą środę 9 grudnia o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie  “Sprzeciw wobec zła na przykładzie Dietricha Bonhoeffera”, inicjujące Lubelskie Spotkania Powszechne organizowane przez Klub “Tygodnika Powszechnego” w Lublinie i Parafię Ewangelicko-Augsburską Świętej Trójcy w Lublinie.

Czytaj dalej

Pomoc dla uchodźców

Gdy spotkasz na drodze kogoś, kto potrzebuje pomocy, a wokół siebie masz ludzi, którzy bardzo chcą pomóc, dzieją się cuda.

W środę, 14 października, sześcioosobowa rodzina Inguszów z czwórką dzieci wyrzucona z Francji znalazła się w nocy na jednym z końcowych przystanków autobusowych we Wrocławiu (z dworca PKP ktoś ich życzliwie wyrzucił). Sami, bez pieniędzy i znajomości języka.

Czytaj dalej

Klub TP z Lublina- odwołanie spotkania

Z przykrością informujemy, że planowane na najbliższą środę, 14.10, pierwsze spotkanie z cyklu “Lubelskie Spotkania Powszechne” – z udziałem ks. Sławomira Sikory, o. Tomasza Dostatniego oraz ks. prof. Alfreda Wierzbickiego ze względów covidowych musi zostać odwołane. Ks. Sławomir Sikora miał kontakt z osobą zakażoną i obecnie znajduje się na kwarantannie, nie może więc przyjechać do Lublina.

Czytaj dalej

Sprzeciw wobec zła na przykładzie Dietricha Bonhoeffera

Klub “Tygodnika Powszechnego” w Lublinie oraz Parafia Ewangelicko-Augsburska Świętej Trójcy w Lublinie inicjują cykl debat pt.: “Lubelskie Spotkania Powszechne”, nawiązujący swą ideą do Debaty Dwóch Ambon prowadzonej przez wiele lat w Lublinie przez o. Tomasza Dostatniego.

Czytaj dalej