O klubie Tygodnika Powszechnego w Łodzi

Już kilkanaście osób skupia Klub Przyjaciół „Tygodnika Powszechnego”, który ukonstytuował się 13 czerwca 2007 r. w Łodzi. Tworzą go osoby z różnych środowisk – można śmiało powiedzieć, że działa ponad podziałami.


Na początek zorganizował debatę poświęconą nauczaniu Jana Pawła II w 20. rocznicę wizyty papieża-Polaka w Łodzi. Pierwsza część spotkania dotyczyła więc aktualności tego, co Jan Paweł II mówił wtedy na spotkaniu z włókniarkami w nieistniejących już zakładach „Uniontex”, druga – encyklik Jana Pawła II. W dyskusji wzięli udział: ks. Adam Boniecki, prof. Michał Seweryński – minister nauki i szkolnictwa wyższego, prof. Barbara Bogołębska – wiceprezes łódzkiego KIK, i ks. Andrzej Luter, a goście Klubu wypełnili trzystumiejscową aulę Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Rozmowę prowadził Łukasz Głowacki – radio VOX. Po wakacjach przystąpimy do realizacji projektu Fundacji Tygodnika Powszechnego pod nazwą „Co ty na to?”. Chodzi o stworzenie warunków do powszechnej debaty społecznej, w której dziś dominuje agresja i kwalifikowanie rozmówcy według klucza preferencji politycznych. Trzeba gromadzić ludzi słuchających argumentów i chętnych do – jak mawiał ks. Józef Tischner – uczenia się także od tych, z którymi pozostaje się w zasadniczym sporze. Niebawem w internecie pojawi się klubowa strona www.tygodnik.lodz.pl, która ma zawierać m.in. dźwiękowy zapis debaty oraz szczegółowe informacje o najbliższych zamierzeniach.

* * *

„Tygodnik Powszechny” wita łódzki klub z radością i zapewnia bliską współpracę. Być może za Łodzią pójdą inni? Poznawajmy się, spotykajmy, dyskutujmy, rozmawiajmy – każdy klub „TP” może liczyć na nasze wsparcie.

Ks. Adam Boniecki

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!