Festiwal Nadzieja w Piotrkowie Tryb.

Już 30 października w Piotrkowie Trybunalskim rusza kolejny, IX Ogólnopolski Festiwal Kultury i Sztuki Chrześcijańskiej Nadzieja. Jednym z ważniejszych wydarzeń festiwalu będzie wystawa poświęcona Jerzemu Turowiczowi, zorganizowana z okazji obchodów setnej rocznicy urodzin Redaktora oraz “Lekcje czytania” organizowane przez “Tygodnik Powszechny”. Nasz portal znajduje się w gronie patronów medialnych imprezy.

Podczas festiwalu nie zabraknie też akcentów związanych z śp. abpem Józefem Życińskim, który był przez lata związany z Piotrkowem Trybunalskim. Arcybiskupa wspominał będzie jeden z gości specjalnych festiwalu, Wojciech Bonowicz, który poprowadzi lekcję czytania (6 XI, godz. 11.00, I LO) oraz weźmie udział w spotkaniu autorskim(, 6 XI, godz. 17.00, Biblioteka Publiczna). Oba te wydarzenia odbędą się pod hasłem “Okruchy życia”, które nawiązuje do rubryki “Okruchy słowa” prowadzonej przez lata na łamach “Tygodnika Powszechnego” przez abpa Życińskiego.

Obok wystawy poświęconej Jerzemu Turowiczowi będzie też można obejrzeć film poświęcony założycielowi “Tygodnika Powszechnego” pt.: “Zwyczajna dobroć” (wernisaż wystawy a po nim projekcja filmu odbędą się 30 października od godz. 16.30 w Bibliotece Publicznej)

Gwiazdami muzycznymi festiwalu będą Irena Santor oraz zespół Trebunie Tutki. Szczegółowy program imprezy dostępny jest tutaj.

Ogranizatorem festiwalu jest Fundacja Divine Mercy, a wspierają ją piotrkowski magistrat i Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim.

Kilka słów nt. festiwalu od jednego z głównych organizatorów, a na co dzień członka Klubu “Tygodnika Powszechnego” w Łodzi, ks. Arkadiusza Lechowskiego.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!