VI Zjazd Klubów “Tygodnika Powszechnego”

Zapraszamy na VI Zjazd Klubów “Tygodnika Powszechnego” połączony z V urodzinami Klubu “Tygodnika Powszechnego” we Wrocławiu.

Czytaj dalej

Spotkanie otwarte z ks. Bonieckim w Lędzinach

Klub “Tygodnika Powszechnego” w Powiecie Bieruńsko-Lędzińskim zaprasza na spotkanie otwarte z ks. Adamem Bonieckim, zatytułowane “Czy chrześcijanin może być patriotą?”. Odbędzie się ono w czwartek, 18 września (czwartek) o godz. 17-ej rozpocznie się w sali audiowizualnej przy Placu Farskim (ul. Lędzińska 88).

Czytaj dalej

Spotkanie z ks. Adamem Maliną w MOK Lędziny

ks_Malina_ledzinyW czwartkowy wieczór, 20 marca, w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Lędzinach, odbyło się spotkanie otwarte z księdzem Adamem Maliną, proboszczem parafii ewangelicko-augsburskiej w Hołdunowie (również proboszczem parafii w Katowicach Szopienicach i w Mysłowicach). Wzięło w nim udział blisko 40 osób, przeważnie lędzinian, ale byli też wśród nich między innymi mieszkańcy Kóz koło Bielska Białej (aż 9 osób) czy pracownik Muzeum Miejskiego w Tychach, Agnieszka Szymula. Jeden z kozian, Barłomiej Jurzak, pracownik tamtejszej Izby Historycznej im. Adolfa Zubera, podkreślił, iż nie mogło ich tu zabraknąć. Po pierwsze, ze względu na temat spotkania „Hołdunów – świadomość dziedzictwa i najbliższej przyszłości”, a po drugie z uwagi na osobę prelegenta.  – Przecież z tą dzielnicą Lędzin, a wcześniej samodzielną miejscowością, łączy nas wspólna historia – dodał.

Czytaj dalej

Czy Tygodnik Powszechny jest dla młodych?

klub-tp-ledziny_logo_200W piątek, 13 czerwca, o godz. 18-ej, w sali Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lędzinach przy ul. Lędzińskiej 86, odbędzie się kolejne spotkanie otwarte Klubu Tygodnika Powszechnego w Powiecie Bieruńsko-Lędzińskim, tym razem z redaktorem „Tygodnika Powszechnego”, Błażejem Strzelczykiem na temat : „Czy Tygodnik Powszechny jest dla młodych?”.

Czytaj dalej