Wyjątkowa wystawa ikon w Piwnicy Powszechnej

Blisko 30 ikon mogliśmy podziwiać na poplenerowej wystawie, która odbyła się w niedzielę, 11 września w Piwnicy Powszechnej. Dzieła były efektem prac twórców ikon z Polski i Ukrainy, którzy spotkali się na wspólnym plenerze pod Krakowem.

Plener “Modlitwa za Ukrainę – Oblicza Światła” odbył się w Łuczanowicach między 1 a 11 września. Wzięły w nim udział malarki ikon z Ukrainy: Inna Kuzmynska z Odessy, Tamara Kolesnyk z miasta Ilince k/Winnicy oraz Anna Horditsa z  Iwano-Frankowska. Mąż Anny, Dmytro Hordtsa nie dostał zezwolenia na opuszczenie Ukrainy, ale zrobił i przysłał swoje prace. Z polskiej strony uczestnikiem był Mateusz Środoń z Warszawy. Ponadto plener odwiedził i przekazał prace Michał Płoski z Kielc, a ciągle pracuje nad swoim dziełem Hanna Dąbrowska z Warszawy. W spotkaniach towarzyszących plenerowi brała udział Anastazja Zelikina, związana z “Piwnicą Powszechną” malarka ikon z Odessy. Ze względów osobistych nie mogła jednak wziąć udziału w plenerze.Plener został  zorganizowany przez Klub Inteligencji Katolickiej w Warszawie i Fundację Dobry Grunt we współpracy z Piwnicą Powszechną.
Prace powstałe na plenerze zostały pokazane w niedzielę, 11 września po mszach świętych o 8.00 i 11.00 w salonie Dworu w Łuczanowicach, a o 16.30 w Piwnicy Powszechnej. Planujemy kolejne wystawy, a ostatecznym celem jest aukcja prac. Dochód będzie przeznaczony na organizację wakacji dla dzieci z Ukrainy, których rodzice zginęli, lub zostali ranni w działaniach wojennych.
Więcej zdjęć z wystawy tutaj.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Godziny otwarcia i kontakt

poniedziałek – piątek, godz. 10-18

e-mail: piwnica@turowicz.org

Partnerzy instytucjonalni

Nasze miejsce!

Piwnica Powszechna istnieje dzięki Wam – jej Przyjaciołom, Mecenasom. Wasze wsparcie spowodowało, że zaczęliśmy się starać o klubowe miejsce w Krakowie, znaleźliśmy je i urządziliśmy najlepiej jak potrafiliśmy, by służyła nam Wszystkim!

Chcemy by Piwnica była przestrzenią spotkania i dialogu, by nie zabrakło w niej okazji do spotkania z Innym, ale też by była przystankiem dla wędrowca (w tym Klubowicza przybywającego do Krakowa z innych stron świata, stąd lokalizacja blisko dworców autobusowego i kolejowego).

I wierzymy, że to pierwszy, ale nie ostatni lokal klubowy, a kolejne powstaną w innych miastach, w których działamy!

DZIĘKUJEMY!

Piwniczne wydarzenia:

Dom Osterwy