W Piwnicy Powszechnej poezja i pieśń!

Cyprian Kamil Norwid powiedział: “Z rzeczy świata tego zostaną tylko dwie, dwie tylko: poezja i dobroć…”

W ostatni, skwarny dzień czerwca schroniliśmy się w chłodnej Piwnicy i schroniliśmy się w poezji. Ta zawsze mówi prawdziwiej, i więcej, i głębiej niż najdłuższe nawet opracowania. A jeszcze jak towarzyszy jej muzyka!

Gościem specjalnym spotkania był ukraiński poeta Wołodymyr Rabenczuk, ale poezje czytaliśmy wszyscy. Po ukraińsku i po polsku. Trochę łez popłynęło, głos się czasem łamał.
Grażyna Drożdż, wybrała muzykę, która była podkładem dla recytacji, i wraz z Sonią Kobrinską odszukały piękne wiersze. Inne, swoje ulubione — goście przynieśli z sobą. Wykorzystaliśmy też te zamieszczone w ostatnim wydaniu “Więzi”. Niektóre wiersze mieliśmy w obu wersjach językowych, inne pomagała nam zrozumieć Sonia, która jest tłumaczką. Jedna z naszych gościn pięknie zaśpiewała, a Kazimierz Urbańczyk, który przyszedł z własnym pokaźnym zbiorem pieśni ukraińskich i z gitarą, jej akompaniował. Potem wspólnym śpiewom nie było końca.

 

 

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Godziny otwarcia i kontakt

poniedziałek – piątek, godz. 10-18

e-mail: piwnica@turowicz.org

Partnerzy instytucjonalni

Nasze miejsce!

Piwnica Powszechna istnieje dzięki Wam – jej Przyjaciołom, Mecenasom. Wasze wsparcie spowodowało, że zaczęliśmy się starać o klubowe miejsce w Krakowie, znaleźliśmy je i urządziliśmy najlepiej jak potrafiliśmy, by służyła nam Wszystkim!

Chcemy by Piwnica była przestrzenią spotkania i dialogu, by nie zabrakło w niej okazji do spotkania z Innym, ale też by była przystankiem dla wędrowca (w tym Klubowicza przybywającego do Krakowa z innych stron świata, stąd lokalizacja blisko dworców autobusowego i kolejowego).

I wierzymy, że to pierwszy, ale nie ostatni lokal klubowy, a kolejne powstaną w innych miastach, w których działamy!

DZIĘKUJEMY!

Piwniczne wydarzenia:

Dom Osterwy