Spojrzenie na człowieka. Po pierwszym „Laboratorium Troski”

Roman Sołecki, certyfikowany logoterapeuta i terapeuta uzależnień był gościem pierwszego „Laboratorium Troski” – cyklu spotkań z ekspertami poświęconego zdrowiu psychicznego. Rozmowę, która odbyła się we wtorek, 19 września prowadził nasz klubowicz Antoni Mikołajczak.

Na wydarzeniu pojawiło się ponad 20 osób. Doktor Solecki opowiadał między innymi o przyczynach poczucia braku sensu egzystencji, o doświadczeniu traumy i o tym, jakie korzyści może przynieść dla pacjenta uczestniczenie w procesie psychoterapii. Później publiczność miała możliwość zadania pytań. Przybyłe osoby były żywo zainteresowane doświadczeniem zawodowym doktora Sołeckiego oraz jego spojrzeniem na człowieka.

Rozmowa była pierwszą z pięciu zaplanowanych w  tej edycji. Aby przedstawić szerszą perspektywę, zapraszani są specjaliści różnych nurtów. Doktor Solecki jest przedstawicielem podejścia egzystencjalnego.

Zapraszamy do udziału w kolejnych spotkaniach, które będą co miesiąc odbywać się w Piwnicy Powszechnej. Po pięciu spotkaniach skupiających się na dbaniu o własne zdrowie psychiczne zostanie zorganizowanych kolejnych pięć, tym razem prezentujących możliwości pomocy innym osobom znajdującym się w kryzysie zdrowia psychicznego. Naszymi gośćmi i gościniami będą psycholodzy, psychoterapeuci oraz psychiatrzy, którzy podzielą się swoją wiedzą i swoim doświadczeniem

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Godziny otwarcia i kontakt

poniedziałek – piątek, godz. 10-18

e-mail: piwnica@turowicz.org

Partnerzy instytucjonalni

Nasze miejsce!

Piwnica Powszechna istnieje dzięki Wam – jej Przyjaciołom, Mecenasom. Wasze wsparcie spowodowało, że zaczęliśmy się starać o klubowe miejsce w Krakowie, znaleźliśmy je i urządziliśmy najlepiej jak potrafiliśmy, by służyła nam Wszystkim!

Chcemy by Piwnica była przestrzenią spotkania i dialogu, by nie zabrakło w niej okazji do spotkania z Innym, ale też by była przystankiem dla wędrowca (w tym Klubowicza przybywającego do Krakowa z innych stron świata, stąd lokalizacja blisko dworców autobusowego i kolejowego).

I wierzymy, że to pierwszy, ale nie ostatni lokal klubowy, a kolejne powstaną w innych miastach, w których działamy!

DZIĘKUJEMY!

Piwniczne wydarzenia:

Dom Osterwy