Wykład odwołany! Sztuka rozpamiętywania. Twórcze strategie upamiętniania pozaludzkich ofiar

Krakowski Klub “Tygodnika Powszechnego” zaprasza do Piwnicy Powszechnej (Pijarska 5/20) na wykład i spotkanie z Dariuszem Gzyrą, pt. “Sztuka rozpamiętywania. Twórcze strategie upamiętniania pozaludzkich ofiar”. Nowy termin podamy wkrótce.
Nasz Gość opowie o czasochłonności i emocjach procesu twórczego, poświęconego na rozpamiętywanie, kontemplację i żałobę po zwierzęcych ofiarach. Omówi wybrane prace Sunaury Taylor, Linnei Ryshke, Kathryn Eddy, Karoliny Wajdy. We wszystkich przypadkach akt tworzenia, czasochłonny i pracochłonny, zrytualizowany, krytyczny i trudny emocjonalnie, był gestem zaświadczania o wartości zwierzęcego życia.
____
Dariusz Gzyra jest filozofem, działaczem społecznym, publicystą, wykładowcą na Wydziale „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego, oraz na interdyscyplinarnych studiach podyplomowych „Prawa zwierząt” na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie. Zajmuje się kwestiami etycznymi związanymi z relacjami człowieka z resztą zwierząt, teorią działania społecznego na rzecz zwierząt oraz estetyką. Jest autorem książki „Dziękuję za świńskie oczy. Jak krzywdzimy zwierzęta” i wielu artykułów.  Jest też redaktorem naukowego działu etyka praw zwierząt w interdyscyplinarnym czasopiśmie  “Zoophilologica. Polish Journal of Animal Studies”. Prowadzi podcast „Ważne nieważne”.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Godziny otwarcia i kontakt

poniedziałek – piątek, godz. 10-18

e-mail: piwnica@turowicz.org

Partnerzy instytucjonalni

Nasze miejsce!

Piwnica Powszechna istnieje dzięki Wam – jej Przyjaciołom, Mecenasom. Wasze wsparcie spowodowało, że zaczęliśmy się starać o klubowe miejsce w Krakowie, znaleźliśmy je i urządziliśmy najlepiej jak potrafiliśmy, by służyła nam Wszystkim!

Chcemy by Piwnica była przestrzenią spotkania i dialogu, by nie zabrakło w niej okazji do spotkania z Innym, ale też by była przystankiem dla wędrowca (w tym Klubowicza przybywającego do Krakowa z innych stron świata, stąd lokalizacja blisko dworców autobusowego i kolejowego).

I wierzymy, że to pierwszy, ale nie ostatni lokal klubowy, a kolejne powstaną w innych miastach, w których działamy!

DZIĘKUJEMY!

Piwniczne wydarzenia:

Dom Osterwy