„Rozdzieleni bracia”. Spotkanie z Tomaszem Terlikowskim

Czy to możliwe, żeby losy pięciu braci głęboko rozdzieliła narodowość i drogi życia, ale wciąż łączyła ich rodzina? Jak na tle dwóch wojen światowych układały się relacje m.in. dwóch grekokatolickich, ukraińskich mnichów i polskiego generała? I w końcu co dobrego z tej niezwykłej historii braci Szeptyckich można wydobyć dla ”dziś” Polaków i Ukraińców?
Na te i inne pytania do Tomasza Terlikowskiego, autora książki „Rozdzieleni bracia. Szeptyccy, historia Polski i Ukrainy”, zapraszamy we wtorek, 28 listopada o 18:30 do Piwnicy Powszechnej na ul. Pijarskiej 5/20.
Do zobaczenia!
Tomasz Terlikowski — doktor filozofii, publicysta, dziennikarz i działacz katolicki. Autor publikacji w chyba wszystkich największych polskich mediach i tak samo autor bardzo wielu książek. W 2021 r. przewodniczył komisji do zbadania sprawy Pawła M. w zakonie dominikanów. Twórca podcastu „Tak myślę”.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Godziny otwarcia i kontakt

poniedziałek – piątek, godz. 10-18

e-mail: piwnica@turowicz.org

Partnerzy instytucjonalni

Nasze miejsce!

Piwnica Powszechna istnieje dzięki Wam – jej Przyjaciołom, Mecenasom. Wasze wsparcie spowodowało, że zaczęliśmy się starać o klubowe miejsce w Krakowie, znaleźliśmy je i urządziliśmy najlepiej jak potrafiliśmy, by służyła nam Wszystkim!

Chcemy by Piwnica była przestrzenią spotkania i dialogu, by nie zabrakło w niej okazji do spotkania z Innym, ale też by była przystankiem dla wędrowca (w tym Klubowicza przybywającego do Krakowa z innych stron świata, stąd lokalizacja blisko dworców autobusowego i kolejowego).

I wierzymy, że to pierwszy, ale nie ostatni lokal klubowy, a kolejne powstaną w innych miastach, w których działamy!

DZIĘKUJEMY!

Piwniczne wydarzenia:

Dom Osterwy