Konwersacje dla Ukraińców. Nowy projekt w Piwnicy Powszechnej

Już niebawem w krakowskim Klubie startujemy z projektem „Polska dla początkujących i zaawansowanych — Podaj dalej!”, prowadzonym przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” i Polskie Forum Migracyjne. Projekt polega na łączeniu w pary polskich wolontariuszy 60+ oraz uchodźców/migrantów (teraz w większości z Ukrainy), którzy rozmawiają ze sobą na dowolne tematy, np. związane z kulturą i tradycją obu krajów lub ze wspólnymi zainteresowaniami.

Senior i migrant spotykają się przez godzinę raz w tygodniu, na żywo lub online. Ciągle poszukujemy chętnych, do prowadzenia takich konwersacji, w ramach wolontariatu. Wolontariusze nie muszą mieć doświadczenia w nauczaniu języka polskiego; najważniejsze są tu komunikacja, integracja, nawiązywanie nowych relacji i wsparcie dla cudzoziemców.

Podkreślamy, że z udziału w konwersacjach można zrezygnować w każdej chwili, można również poprosić o zmianę partnera z pary.

Mamy nadzieję, że Państwo nie tylko sami będziecie zainteresowani, ale też zachęcicie do udziału w projekcie kogoś ze swojego otoczenia. Zaczynamy w kwietniu!

Zapraszamy do kontaktu z koordynatorkami projektu w naszym Klubie:

Sonia Kobrynska — tel. 537 123 144, sonia.kobrinska@gmail.com

Elżbieta Ryś — tel. 506 627 293, mxerys@cyf-kr.edu.pl

Szczegółowe informacje o projekcie:

https://e.org.pl/wp-content/uploads/2022/05/PL_Polska-dla-pocza%CC%A8tkuja%CC%A8cych-i-zaawansowanych.pdf

Link do filmów przedstawiających pary konwersacyjne:

https://vimeo.com/user/2150566/folder/7768668

 

 

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Godziny otwarcia i kontakt

poniedziałek – piątek, godz. 10-18

e-mail: piwnica@turowicz.org

Partnerzy instytucjonalni

Nasze miejsce!

Piwnica Powszechna istnieje dzięki Wam – jej Przyjaciołom, Mecenasom. Wasze wsparcie spowodowało, że zaczęliśmy się starać o klubowe miejsce w Krakowie, znaleźliśmy je i urządziliśmy najlepiej jak potrafiliśmy, by służyła nam Wszystkim!

Chcemy by Piwnica była przestrzenią spotkania i dialogu, by nie zabrakło w niej okazji do spotkania z Innym, ale też by była przystankiem dla wędrowca (w tym Klubowicza przybywającego do Krakowa z innych stron świata, stąd lokalizacja blisko dworców autobusowego i kolejowego).

I wierzymy, że to pierwszy, ale nie ostatni lokal klubowy, a kolejne powstaną w innych miastach, w których działamy!

DZIĘKUJEMY!

Piwniczne wydarzenia:

Dom Osterwy