Joseph Ratzinger. Polifonia

Poli-fonia z języka greckiego oznacza dosłownie wielogłosowość i to właśnie na nią zapraszamy! Kogo będzie dotyczyć? Jak można się spodziewać – Josepha Ratzingera/Benedykta XVI: jednej z najbardziej znaczących osób Kościoła Katolickiego ostatniego wieku, o którym porozmawiamy w piątek, 31 marca o godz. 18 w krakowskiej  Piwnicy Powszechnej (ul. Pijarska 5).

Standardowo możemy słyszeć o wybitnym teologu, głęboko wierzącym człowieku i odważnym papieżu – i nie podważamy tego – ale czy to wszystko? Czy to jedyne głosy o tym niemieckim katoliku? Nie.
W rozmowie postaramy się stworzyć wielogłos, który pozwoli usłyszeć mniej mainstreamowe głosy o Josephie Ratzingerze – polifoniczne zarówno pod względem dziedziny (teologia, filozofia, religioznawstwo) jak i nastawienia do tego teologa (pozytywne, raczej pozytywne, zdecydowanie negatywne).
Rozmówcami będą:
Agnieszka Piskozub-Piwosz – teolożka, religioznawczyni i anglistka. Inspiruje się Ewangelią, porozumieniem bez przemocy i samoregulacją, by współtworzyć bezpieczniejszy i bardziej otwarty na różnorodność świat. Stała współpracowniczka Magazynu Kontakt
Paweł Rojek – doktor filozofii, magister socjologii. Zajmuje się m.in. ontologią, myślą rosyjską, ontologią trynitarną, ideami w Polsce. Były redaktor naczelny Pressji Klubu Jagiellońskiego.
Piotr Popiołek – doktor teologii fundamentalnej, licencjat religioznawstwa. Zajmuje się m.in. teologiami Azji i teologią polityczną. Pisze m.in. w Magazynie Kontakt i Pressjach Klubu Jagiellońskiego.
Spotkanie będzie moderował Maciej Radecki, członek Koła Naukowego Teologów UPJPII

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Godziny otwarcia i kontakt

poniedziałek – piątek, godz. 10-18

e-mail: piwnica@turowicz.org

Partnerzy instytucjonalni

Nasze miejsce!

Piwnica Powszechna istnieje dzięki Wam – jej Przyjaciołom, Mecenasom. Wasze wsparcie spowodowało, że zaczęliśmy się starać o klubowe miejsce w Krakowie, znaleźliśmy je i urządziliśmy najlepiej jak potrafiliśmy, by służyła nam Wszystkim!

Chcemy by Piwnica była przestrzenią spotkania i dialogu, by nie zabrakło w niej okazji do spotkania z Innym, ale też by była przystankiem dla wędrowca (w tym Klubowicza przybywającego do Krakowa z innych stron świata, stąd lokalizacja blisko dworców autobusowego i kolejowego).

I wierzymy, że to pierwszy, ale nie ostatni lokal klubowy, a kolejne powstaną w innych miastach, w których działamy!

DZIĘKUJEMY!

Piwniczne wydarzenia:

Dom Osterwy