Jak czekać? Nadzieja i wolność

W piątkowy wieczór w Piwnicy odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu “Pytań Powszechnych”. Pierwsze pytanie – “Jak czekać?”, zadaliśmy naszemu Gościowi, profesorowi Karolowi Tarnowskiemu.

W słowach naszego Gościa powracał temat nadziei i wolności. Kluczowym elementem oczekiwania dla Profesora okazało się otwarcie się na to, co nieznane; na przyszłość niezależną od naszych “projektów”.

Po oficjalnych rozmowach spędziliśmy resztę wieczoru przy stole, na agapie. Mogliśmy się dowiedzieć czegoś więcej o sobie nawzajem, porozmawiać z profesorem Tarnowskim przy herbacie i wymienić się doświadczeniami.

Wraz z profesorem czekamy teraz na kolejne spotkanie, 26 maja o godzinie 18:00 – będziemy mierzyć się z pytaniami o samotność.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

2 odpowiedzi

Godziny otwarcia i kontakt

poniedziałek – piątek, godz. 10-18

e-mail: piwnica@turowicz.org

Partnerzy instytucjonalni

Nasze miejsce!

Piwnica Powszechna istnieje dzięki Wam – jej Przyjaciołom, Mecenasom. Wasze wsparcie spowodowało, że zaczęliśmy się starać o klubowe miejsce w Krakowie, znaleźliśmy je i urządziliśmy najlepiej jak potrafiliśmy, by służyła nam Wszystkim!

Chcemy by Piwnica była przestrzenią spotkania i dialogu, by nie zabrakło w niej okazji do spotkania z Innym, ale też by była przystankiem dla wędrowca (w tym Klubowicza przybywającego do Krakowa z innych stron świata, stąd lokalizacja blisko dworców autobusowego i kolejowego).

I wierzymy, że to pierwszy, ale nie ostatni lokal klubowy, a kolejne powstaną w innych miastach, w których działamy!

DZIĘKUJEMY!

Piwniczne wydarzenia:

Dom Osterwy