Chrześcijanin, obywatel. Wspominamy Stefana Wilkanowicza

 Pan Stefan to jest wyrzut sumienia. Wielu z nas zajmuje się na co dzień bzdurami: jak okazyjnie coś kupić, wygodnie się urządzić i przyjemnie spędzić sobotni wieczór. A pan Stefan myśli, co zrobić, żeby nigdy już się nie powtórzyły Auschwitz, Srebrenica i atak na World Trade Center… – pisał o Stefanie Wilkanowiczu Wojciech Bonowicz.
Wieloletniego członka zespołu redakcyjnego “Tygodnika Powszechnego” i redaktora naczelnego Miesięcznika ZNAK pożegnaliśmy w lipcu na tynieckim cmentarzu. A teraz chcemy spotkać się, by go wspomnieć w dzień jego imienin. Pomogą nam w tym Wojciech Bonowicz, Zbigniew Nosowski (połączy się online), Anna Sieprawska i Jakub Drath (moderator).
Zapraszamy do Piwnicy Powszechnej w piątek, 2 września na godz. 18.
W wydarzeniu można uczestniczyć online poprzez aplikację teams

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Godziny otwarcia i kontakt

poniedziałek – piątek, godz. 10-18

e-mail: piwnica@turowicz.org

Partnerzy instytucjonalni

Nasze miejsce!

Piwnica Powszechna istnieje dzięki Wam – jej Przyjaciołom, Mecenasom. Wasze wsparcie spowodowało, że zaczęliśmy się starać o klubowe miejsce w Krakowie, znaleźliśmy je i urządziliśmy najlepiej jak potrafiliśmy, by służyła nam Wszystkim!

Chcemy by Piwnica była przestrzenią spotkania i dialogu, by nie zabrakło w niej okazji do spotkania z Innym, ale też by była przystankiem dla wędrowca (w tym Klubowicza przybywającego do Krakowa z innych stron świata, stąd lokalizacja blisko dworców autobusowego i kolejowego).

I wierzymy, że to pierwszy, ale nie ostatni lokal klubowy, a kolejne powstaną w innych miastach, w których działamy!

DZIĘKUJEMY!

Piwniczne wydarzenia:

Dom Osterwy