Klub “TP” Kraków

Krakowski Klub “Tygodnika Powszechnego” powstał 23 listopada 2011 r.

Spotkania klubowe zwykle się odbywają raz w miesiącu, w niedzielę, o godz. 18. Korzystamy z sali konferencyjnej “Herbewa” – wejście od ul. Lubelskiej 29 VI piętro, winda, choć raz na jakiś czas odbywa się spotkanie gdzie indziej.

Kontakt: krakow@klubtygodnika.pl

Nr konta: 12 1750 0012 0000 0000 4104 8735

Aktualności:

#Advocatus_diaboli
Kazimierz Urbańczyk

Na marginesie rozdziału: Wszyscy jesteśmy uchodźcami

Jest to stosunkowo krótki, ale za to jeden z lepszych rozdziałów książki Uczestniczyć w losie drugiego.. Rozmowa wprawdzie dotyczy sytuacji z roku 2018, nie tylko sprzed napaści Rosji na Ukrainę, ale również sprzed dramatu na granicy z Białorusią, jednak stwierdzenia pozostają jak najbardziej aktualne.

Czytaj więcej »
#Advocatus_diaboli
Kazimierz Urbańczyk

Na marginesie “Uwierzmy w etyczną politykę”

Ten rozdział książki „Uczestniczyć w losie drugiego. Rozmowy o etyce, Kościele i świecie” to pierwszy rozdział, którego lektura nie budzi we mnie protestu w trakcie czytania. Porusza on m.in. problem kłamstwa w polityce, partyjności i walki o głosy wyborców, przestrzegania praw mniejszości i praw słabszych, z którymi nikt się nie

Czytaj więcej »
#Advocatus_diaboli
Kazimierz Urbańczyk

Nie mówiliście o Mnie prawdy

Skoro Pan te słowa powiedział do Hioba, przemówił i do Elifaza z Temanu: «Zapłonąłem gniewem na ciebie i na dwóch przyjaciół twoich, bo nie mówiliście o Mnie prawdy, jak sługa mój, Hiob. (Hi 4, 7) Co takiego o Bogu mówili przyjaciele Hioba?

Czytaj więcej »
Klub "TP" Kraków
Marcin Pera

Kraków: Bezpłatna pomoc na Pijarskiej 5

Kilkadziesiąt godzin lekcji języka polskiego dla dorosłych oraz zajęć plastycznych dla dzieci, codzienne, ośmiogodzinne dyżury, kilkadziesiąt wydanych ciepłych posiłków – tak w skrócie przedstawiają się pierwsze dwa tygodnie działalności Punktu Dialogu Polsko-Ukraińskiego, który w centrum Krakowa utworzyliśmy wspólnie: Dom Osterwy/Fundacja Dialog, restauracja Kiełbasa i Sznurek oraz należąca do naszych klubów

Czytaj więcej »
Nadchodzące wydarzenia:
Brak nadchodzacych wydarzeń

Koordynatorzy
Kazimierz Urbańczyk - Przewodniczący Komisji Rewizyjnej, Koordynator
Bożena Urbańczyk - Sekretarz Stowarzyszenia