Klubowy „Węzeł przyjaźni” A.D. 2023

– Najchętniej na spotkaniach z klubowiczami czytałbym wiersze swoje i nieswoje, ale mnie ciągle pytają o Kościół – mówił ks. Alfred Wierzbicki odbierając „Węzeł Przyjaźni” w trakcie XII Zjazdu Klubów „TP”. W tym roku laureatem obok pochodzącego z Lublina duchownego i filozofa otrzymała też Maja Kuczmińska, do niedawna członkini zarządu spółki wydającej „Tygodnik Powszechny” i szefowej działu projektów specjalnych „TP”.

Maja Kuczmińska napisała na swoim facebooku „Nagroda od Stowarzyszenia im. Jerzego Turowicza, Węzeł przyjaźni. A oba te słowa dla mnie znaczą wiele; przyjaźń, wiadomo, relacje, zbieranie ludzi pod parasolem wspólnoty, energii, tematu, idei. Ale też węzeł. Bo od ich funkcji i znajomości zależy także powodzenie w żeglarstwie… mnie z Wami łączy splot wystarcząjco mocny, by przetrwać sztorm”.

„Węzeł przyjaźni”, to wyróżnienie przyznawane przez Kluby „Tygodnika Powszechnego” tym, którzy szczególnie zasłużyli się dla rozwoju ruchu klubowego, który prowadzony jest przez nasze Stowarzyszenie im. Jerzego Turowicza. Stąd na wręczanym zdjęciu znajduje się wizerunek Jerzy Turowicz oraz cytat z twórcy słynnego krakowskiego pisma, który brzmi: „Prawdziwe wartości człowieka to jego rozwój wewnętrzny, duchowy i kulturalny, to RADOŚĆ, MIŁOŚĆ, życie w prawdzie i służba drugim, a nie posiadanie i potęga”. Po raz pierwszy „Węzeł przyjaźni” był wręczany w 2019 r., otrzymali go wówczas ks. Adam Boniecki i Anna Dziurdzikowska z „Tygodnika Powszechnego”, Hanna Dmochowska z Fundacji Konrada Adenauera oraz Henryk Woźniakowski, ówczesny prezes Wydawnictwa Znak. Trzy lata później, po przerwie spowodowanej pandemią nagrodę otrzymali Wojciech Bonowicz, poeta związany ze środowiskiem „TP” i ZNAKu oraz Konrad Ciesiołkiewicz, prezes Fundacji Orange.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z wręczenia Węzła Przyjaźni A.D. 2023

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Współorganizator Zjazdu

Współorganizatorem Zjazdu jest Fundacja Konrada Adenauera w Polsce.

Miejsca Zjazdu

HERBEWO

Piątkowe spotkanie (inauguracja Zjazdu), cała sobota i niedziela odbędą się w sali konferencyjnej Herbewa (wejście od ul. Lubelskiej 29, wjazd windą na VI piętro)

PIWNICA POWSZECHNA

W piątek wieczorem, po spotkaniu z ks. Bonieckim chętnych zapraszamy na piwniczny wieczór.

SZKOŁA MUZYCZNA

Całe sobotnie warsztaty odbędą się w Szkole Muzycznej w Krakowie przy ul. Basztowej.

AUGUSTIANIE

W sobotę wieczorem spotkamy się w Kaplicy św. Doroty i w Piwnicy Tagasta. Oba miejsca znajdują się w klasztorze oo. Augustianów na Krakowskim Kazimierzu

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!