Patrzeć z miłością. Społeczne postrzeganie niepełnosprawności. Spotkanie z Magdaleną Moskal

Książka Magdaleny Moskal „Emil i my. Monolog wielodzietnej matki” jest próbą zawalczenia o podmiotowość dziecka z niepełnosprawnością i o podmiotowość całej rodziny w obliczu systemu, i społeczeństwa.

Książka jest nie tylko zapisem macierzyństwa z doświadczeniem niepełnosprawności i wynikającej z niego, ciągle niedocenianej w naszym kraju, pracy opiekuńczej, ale przede wszystkim jest skierowanym do społeczeństwa monologiem, z którego możemy czerpać wrażliwość w stosunku do osób z niepełnosprawnością.

O tym, że odwracanie wzroku jest złe i o wspólnej odpowiedzialności za osoby z dysfunkcjami, a przede wszystkim o drodze, jaką przeszła autorka, prywatnie mama Emila, Agatki i Kuby będziemy rozmawiać z Magdaleną Moskal w Klubie „Tygodnika Powszechnego” w Grudziądzu 17 listopada 2021 r., o godzinie 18.00.

 

Magdalena Moskal — redaktorka i nauczycielka akademicka. Pracowała w Wydawnictwie Czarne, Wydawnictwie M i w Wydawnictwie Znak oraz jako rzeczniczka prasowa w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki. Prowadzi zajęcia na kierunki Edytorstwo UJ. Publikowała w „Dwutygodniku”, „Nowej Europie Wschodniej” i nieregularniku reporterskim “Non/Fiction”. Jest matką trójki dzieci. Jej książka „Emil i my. Monolog wielodzietnej matki” ukazała się we wrześniu tego roku w Wydawnictwie Karakter.

 

Zapraszamy na relację na fanpage Klubów „Tygodnika Powszechnego” i platformę www.klubtygodnika.pl

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!