Odwiedziny ks. Adama w Grudziądzu

Coroczne odwiedziny księdza Adama w okolicach uroczystości Objawienia Pańskiego to już w Grudziądzu tradycja. Zapoczątkowana przez księży marianów, którzy przyjeżdżali co roku, by spotykać się ze swoimi byłymi uczniami. Podobnie ksiądz Adam Boniecki prowadzący w roku 1952 lekcje religii dla młodzieży licealnej w Grudziądzu, gdzie rozpoczynał posługę kultywuje tę tradycję i – jeśli tylko okoliczności sprzyjają – przyjeżdża do nas, by odprawić mszę i spotkać się z wszystkimi, którzy tego pragną.

Nie inaczej było i w tym roku, kiedy to ksiądz Boniecki odwiedził Grudziądz. Zatem Klub „Tygodnika Powszechnego” w naszym mieście miał ogromną przyjemność spotkania księdza, który 5 stycznia zawitał w progi klasztoru księży marianów. Tradycyjnie, pełni radości z możliwości spotkania grudziądzanie stawili się licznie podczas świątecznej mszy sobotniej i popołudniowego spotkania z księdzem Adamem. I choć grono, które spotyka się każdego roku, z racji wieku uczestników kruszeje, to nadal spotkania mają dla wszystkich ogromne znaczenie. Podobnie do klubowiczów, wśród których także spotykamy byłych uczniów księży marianów.

Spotkanie odbyło się w przestrzeniach zakonu, za co Klub jest bardzo wdzięczny proboszczowi Parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny w Grudziądzu księdzu Dariuszowi Hirschowi MIC, który przyjął i ugościł nas bardzo serdecznie.

W tym roku rozpoczęliśmy od porannej mszy sobotniej, a po obiadowej przerwie uczestniczyliśmy w spotkaniu, które było fuzją uczniów i klubowiczów. Podczas spotkania otwartego wspólną kolędą, które zawsze generuje niekończące się rozmowy na temat wspomnień, przede wszystkim tych związanych z pobytem księdza w Grudziądzu, lekcjami religii rozmawialiśmy o duchowości, poszukiwaniach i sposobach odnalezienia drogi do tej właściwej, o tym jak wzbudzić w sobie ducha i chęć do pogłębiania wiary. Z tegorocznego spotkania wyszliśmy przekonani, że szukanie nie jest złe, a nawet wskazane, bo ono właśnie buduje głębię wiary. Ponadto, podczas spotkania uczestnicy mieli możliwość zakupienia książek księdza Adama, za co bardzo dziękujemy Wydawnictwu Znak.

Popołudniowe sobotnie rozmowy klubowicze mogli kontynuować podczas niedzielnego, tradycyjnego już śniadania z księdzem Adamem, które odbywa się od roku 2019 w restauracji Hotelu Ibis. Jest to dla nas czas wyjątkowy, podczas którego dla każdego ksiądz Adam znajduje miejsce na chwilę osobistej rozmowy i wymiany spostrzeżeń o tym, co przyniósł miniony rok.

Niezwykle cenimy sobie tę możliwość spotkania z księdzem Adamem, spragnieni jego mądrych słów, rozwiewających nasze wątpliwości rad. Ponadto szczególne znaczenie mają dla nas wszystkich te chwile, w których możemy uczestniczyć w prywatnych rozmowach, czasem intymnych, które są dla nas, oddalonych od Krakowa tak bardzo ważną częścią wizyt księdza Adama w Grudziądzu. Dziękujemy też Pani Annie Mikulskiej, która przyjechała do Grudziądza z daleka, by dzielić z nami radość spotkania z księdzem Adamem, będąc jednocześnie dobrym duchem tych dni. Wdzięczni za spotkanie, za czas nam ofiarowany życzymy księdzu Adamowi dużo zdrowia, a nam wszystkim kolejnych okazji do wspólnych z księdzem tak budujących rozmów.

Zdjęcia: Anna Mikulska

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!