Nim przyjmiesz dziecko pod swój dach

Nim przyjmiesz dziecko pod swój dach, czyli co powinieneś wiedzieć o adopcji, rodzinach zastępczych i rodzinach zaprzyjaźnionych

Klub “Tygodnika Powszechnego” w Grudziądzu zaprasza na spotkanie z Martą Wroniszewską, autorką reportażu “Tu jest teraz twój dom. Adopcje w Polsce”. Książka stanowi zbiór reportaży opartych na rozmowach z dziećmi adoptowanymi, rodzinami adopcyjnymi i osobami związanymi pracą z systemem adopcyjnym.

Podczas spotkania przybliżymy nie tylko pracę autorki nad książką, ale porozmawiamy też o tym, jak wygląda adopcja w Polsce, jakie są jej alternatywy (rodzina zastępcza, rodzina zaprzyjaźniona, itp). Postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czy polskie prawo adopcyjne i instytucje wspomagające sprzyjają wszystkim zainteresowanym stronom i jakie mogą z tego tytułu wynikać komplikacje.

Nasza Gościni Marta Wroniszewska jest absolwentką pedagogiki specjalnej, dziennikarstwa i Polskiej Szkoły Reportażu. Wieloletnią szefową serwisu wysokieobcasy.pl i redaktorką „Wysokich Obcasów”, portali gazetawyborcza.pl i vogue.pl. Publikowała także w „Dużym Formacie” i magazynie „Dziecko”. Autorka książki „Tu jest teraz twój dom. Adopcja w Polsce”. Ma troje dzieci. Wraz z mężem tworzy rodzinę zaprzyjaźnioną dla dwóch dziewczynek z domu dziecka.

Zapraszamy online,  w środę 8 grudnia, o godz. 18.00. Spotkanie prowadzi Aleksandra Flis z Klubu “Tygodnika Powszechnego” w Grudziądzu.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!