II Klubowy Rajd Górski

W sobotę, 11 czerwca gliwicki Klub “Tygodnika Powszechnego” zaprasza na II Klubowy Rajd Górski zakończony ogniskiem z kiełbaskami i śpiewem.

Serdecznie zapraszamy Klubowiczów wraz z Rodzinami.

Tym razem chcemy Wam pokazać urokliwe rejony Beskidu Małego. Wybraliśmy trasę o umiarkowanym stopniu trudności, którą przejść mogą zarówno osoby w starszym wieku, jak i Wasze dzieci czy wnuki. Cała trasa to około 6 godzin marszu, ale istnieje możliwość wcześniejszego zejścia w dolinę. W takim przypadku czas przejścia skróci się do około 3,5 godziny. Istnieje też możliwość przyjazdu w dolinę i spędzenia czasu na spacerach i w Oberży, aby potem przyłączyć się do wspólnego ogniska, gdy turyści zejdą z gór. Również w przypadku gorszej pogody będziemy dopasowywać trasę do warunków. Możliwości są różne.

Tak więc spotykamy się w sobotę 11 czerwca między godziną 8:30 a 9:00 na parkingu przed Oberżą „Czarny Groń” w miejscowości Rzyki koło Andrychowa.

Kilka samochodów odwieziemy na parking w Rzykach-Jagódkach, aby na nas czekały w czasie drogi powrotnej i wspólnie  ruszamy  czarnym szlakiem na Potrójną (888mnpm). Tam przewidujemy pierwszy odpoczynek i jakieś drugie śniadanie (trzeba je mieć ze sobą).

Stąd ruszamy szlakiem czerwonym w stronę Leskowca. Po drodze przed Łamaną Skałą (929 m npm) istnieje możliwość zejścia wzdłuż wyciągów narciarskich do doliny, z której wyruszyliśmy lub za Łamaną Skałą można skręcić w lewo, by szlakiem żółtym skrócić sobie trasę. Oczywiście, ktoś z nas będzie z Państwem schodził, nie zostawimy Was na pastwę losu.

Ci, którzy się czują na siłach idą dalej szlakiem czerwonym, by przez kolejne wzniesienia: Na Beskidzie (863), drugą Potrójną (847) i przechodząc nad przełęczą Beskidek, dojść do Leskowca (922) – skąd udajemy się na ciepły posiłek do schroniska pod Leskowcem.

Po dłuższym odpoczynku i ewentualnym zahaczeniu o Groń Jana Pawła II schodzimy czarnym szlakiem do miejscowości Rzyki – Jagódki, gdzie czekają już na parkingu niektóre z naszych samochodów, którymi wracamy do punktu startowego przy Oberży „Czarny Groń”.

   

Na zakończenie mamy zamówione ognisko z kiełbaskami i herbatą w cenie 18 zł od osoby.

Całość naszego spotkania przewidujemy zakończyć około godziny 19:00.

Wszystkie osoby, które chciałyby się z nami na tę wyprawę wybrać prosimy o wcześniejsze zgłoszenie mailowe (ewa.jasionek@gmail.com) lub telefoniczne (691-457-110) do Ewy Jasionek. Ilość miejsc jest nieograniczona, ale konieczne jest zgłoszenie na kilka dni przed wyjazdem, abyśmy mogli zamówić odpowiednią ilość prowiantu do ogniska.

Pamiętając o tym, jak bardzo tęskniliśmy za wspólnymi spotkaniami i możliwością poruszania się w pandemii – jeszcze raz gorąco zapraszamy Państwa do licznego udziału w naszej wspólnej wędrówce.

Pozdrawiamy serdecznie i czekamy na zgłoszenia.

Piotr Magosz oraz Ewa i Adam Jasionek – Gliwicki Klub „Tygodnika Powszechnego”.

 

 

 

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!