Bliski Wschód wobec wojny w Ukrainie — spotkanie z Maciejem Kozłowskim

Klub “Tygodnika ” w Gliwicach zaprasza w piątek, 29 kwietnia o godzinie 18.00  na kolejne spotkanie w realu — „Bliski Wschód wobec wojny w Ukrainie”.

Wojna na Ukrainie uruchomiła całą mozaikę zachowań Izraela, Syrii, Iranu, Arabii Saudyjskiej, Stanów Zjednoczonych, Rosji i również Ukrainy. O tych trudnych zagadnieniach i wzajemnych zależnościach opowie nam dr Maciej Kozłowski.

 

 

Maciej Kozłowski to postać niezwykle barwna. Skończył studia na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz podyplomowo dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Równocześnie aktywnie uprawiał wspinaczkę wysokogórską, ale też pracował w kopalni węgla na Spitsbergenie. Współpracował z paryską “Kulturą”, brał udział w nielegalnym przerzucie przez Tatry zakazanych wydawnictw emigracyjnych, za co został skazany na 4,5 roku więzienia w tzw. procesie taterników. Tłumaczył, wykładał, pisał, a co dla nas ważne, w 1982 podjął pracę w “Tygodniku Powszechnym”. Po roku 1989 pracował w dyplomacji, będąc m.in. ambasadorem RP w Izraelu. Jest specjalistą od relacji polsko-żydowskich i Bliskiego Wschodu.

Spotkanie odbędzie się w Klubie Pracowników Politechniki Śląskiej w Gliwicach, ul. Banacha 3.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!