Klub “TP” Gliwice

Klub "TP" Gliwice
Anna Żarnowiecka

Poezja gość-inności. Wokół książek “W stronę Xenopolis” i “Żegaryszki”. Spotkanie z autorem, Krzysztofem Czyżewskim

Po długiej przerwie powracamy do spotkań klubowych w realu. I oto nasz pierwszy gość, którego śmiało możemy nazwać “misjonarzem pojednania międzykulturowego”: Krzysztof Czyżewski – pisarz, reżyser, animator dialogu, twórca Ośrodka “Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach, twórca licznych programów promujących dialog międzykulturowy w Europie Środkowej, na Bałkanach, Kaukazie, Azji

Czytaj więcej »
Aktualności
Ewa Jasionek

Obcy w RP – byłem przybyszem…

W piątek, 19.03.2021 r. o godzinie 19.00 będą miały miejsce warsztaty związane z realizacją projektu “Etyka solidarności dzisiaj”. Aktualnie realizowany jest projekt “Obcy w RP”. W zeszłym tygodniu odbyły się już świetne mini wykłady, a teraz czas na warsztaty, które mają poszerzyć nasze pole solidarności. Pomagać nam w tym będą:

Czytaj więcej »
Aktualności
Redakcja

Drogi Księże Adamie! Wiele lat wspólnoty w marszu!

Klub warszawski przyjął wyzwanie inicjatywy “Biegnij z Bonieckim” i grupowo oraz indywidualnie dołączył do tej formy uczczenia 86 urodzin księdza Adama. Grupa 7 osób była na wycieczce w Kampinosie. Poza tym maszerowaliśmy indywidualnie w lasach okolic Józefowa nad Świdrem oraz w Lesie Kabackim. Dołączył do nas Klub w Gliwicach swoją

Czytaj więcej »
Klub "TP" Berlin
Redakcja

Odwołujemy spotkania

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym, informujemy, iż zostają zawieszone wszelkie spotkania w Klubach w Gliwicach, w Grudziądzu, w Berlinie aż do odwołania. Życzmy sobie w obecnej sytuacji, wyrozumiałości, cierpliwości, a przede wszystkim zdrowia.

Czytaj więcej »
Kawiarenka Klubów "TP"
Anna Żarnowiecka

Zróbmy sobie (sami) rekolekcje

Klub “Tygodnika Powszechnego” w Gliwicach zaprasza  we wtorek 31 marca 2020 r. o godz. 17.00 na spotkanie w Kawiarence Zamkowej. Rozmowa toczyć się będzie wokół “Polskiej pokusy” Zbigniewa Nosowskiego. Kawiarenka Zamkowa, Gliwice, ul. Bankowa 11 Zapraszamy!

Czytaj więcej »
Nadchodzące wydarzenia:
[eventlist categories="13" whitelabel = true noresults="Brak nadchodzących wydarzeń" limit=15]