Chojnicki Tydzień Demokracji

“Klub ” Tygodnika Powszechnego” w Chojnicach zorganizował  w dniach 15-20 września II edycję   Chojnickiego  Tygodnia  Demokracji.

Bezpośrednią inspiracją były dla nas obchody Międzynarodowego Dnia Demokracji, święta ustanowionego przez ONZ. Wzorowaliśmy się także na inicjatywie Gdańskich Tygodni Demokracji. Uznaliśmy, że takie wydarzenie stanie się bardzo dobrą lekcją zaangażowania publicznego dla młodych ludzi .

Tegoroczne motto Tygodnia to słowa Władysława Bartoszewskiego : “Warto być przyzwoitym, choć nie zawsze się to opłaca”. Uczestnicy wydarzenia, uczniowie chojnickich szkół średnich, mieli okazję zapoznać się z sylwetką tej wybitnej postaci podczas projekcji filmu biograficznego. Przygotowaliśmy również  kilka prelekcji na tematy związane z istotą demokracji, rolą kobiet w życiu publicznym oraz praworządnością.

Zaproponowaliśmy młodym ludziom lekturę „Etyki Solidarności” ks. J. Tischnera, która jest już stałym punktem naszych obchodów. Na zakończenie Tygodnia odbyła się debata z udziałem samorządowców, którzy dyskutowali z młodzieżą na temat ich zaangażowania w sprawy publiczne.

II edycja Chojnickiego Tygodnia Demokracji udowadnia, że to ważne i cenne przedsięwzięcia naszego Klubu, które będziemy kontynuować.

 

 

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!