Klub “TP” Chojnice

Klub "TP" Chojnice
Redakcja

Kenia w Chojnicach

Klub “Tygodnika Powszechnego” w Chojnicach w odpowiedzi na ogłoszenie przez papieża Franciszka Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego zaprosił na spotkanie ze słuchaczami Uniwersytetu III Wieku panią Mary Kanini – Kenijkę mieszkającą w Polsce, ale wychowaną na misjach oraz ks. Marka Kaletę, pracującego w misji katolickiej w Kenii

Czytaj więcej »
Klub "TP" Chojnice
Redakcja

Cieniuch, Reiter i Wyrowiński o pokoju

Czy Europa ma dosyć pokoju? – to pytanie zadaliśmy gen. Mieczysławowi Cieniuchowi, ambasadorowi Januszowi Reiterowi i marszałkowi Janowi Wyrowińskiemu podczas kolejnej z debaty z cyklu “Polska i Europa: wolność i obywatelskość”, która odbyła się w środę, 9 października w Chojnicach.  

Czytaj więcej »
Klub "TP" Chojnice
Redakcja

Ks. Franciszek Kamecki o poezji i o Kościele

Na zaproszenie chojnickiego Klubu „Tygodnika Powszechnego” przyjechał 20 maja 2019 r. do Chojnic emerytowany ksiądz Franciszek Kamecki. Najpierw w starym ogólniaku spotkał się z młodzieżą z klas humanistycznych, potem – z chojniczanami.

Czytaj więcej »
Klub "TP" Chojnice
Redakcja

Jarosław Kłaczkow o protestantach

Jarosław Kłaczkow na spotkaniu w bibliotece w Chojnicach 24 stycznia 2019 r. w Chojnicach gościł prof. Jarosław Kłaczkow z UMK w Toruniu. Jego wykład o historii protestantyzmu, także na Pomorzu, wzbudził duże zainteresowanie słuchaczy zebranych w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Czytaj więcej »
Klub "TP" Chojnice
Redakcja

Mieczysław Abramowicz o testamencie Pawła Adamowicza (Chojnice)

Na zaproszenie Klubu “Tygodnika Powszechnego” w Chojnicach gościł 17 stycznia 2019 r. Mieczysław Abramowicz — gdańszczanin i przedstawiciel gminy żydowskiej w tym mieście. Uczniowie z II LO mieli okazję posłuchać w Dniu Judaizmu w Kościele katolickim, co ich gość myśli o ekumenizmie, swoich i obcych.

Czytaj więcej »
Nadchodzące wydarzenia:

[eventlist categories=”29″ whitelabel = true noresults=”Brak nadchodzących wydarzeń” limit=10]