Klub “TP” Bruksela

Aktualności
Mariusz Krukowski

Spotkanie po covidowej przerwie i wykład o średniowiecznym pierścieniu z Tumu

Zapraszam serdecznie na spotkanie ogólne (“rozbiegowe” ), przy herbacie/kawie i ciasteczkach/owocach w piątek 24 września o godz. 18:00 do zaprzyjaźnionego “Lodzkie House” (Sq. Marie-Louise 2, 1000 Bruxelles). Miejsce nieprzypadkowe, bo dzięki uprzejmości gospodarzy będziemy mogli uczestniczyć też w niezwykle ciekawie zapowiadającym się spotkaniu z  dr. Dominikiem Płazą, (także w piątek

Czytaj więcej »
Klub "TP" Bruksela
Mariusz Krukowski

W niewoli wzrostu PKB?

Klub “Tygodnika Powszechnego” zaprasza na spotkanie pt. “W niewoli wzrostu PKB?” w czwartek 5 marca 2020 r. o godz. 18:00 tradycyjnie do Domu Polski Wschodniej (Avenue de Tervueren 48).

Czytaj więcej »
Klub "TP" Bruksela
Mariusz Krukowski

Jak czynić Ziemię sobie poddaną czyli o ekologii

Zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie Klubu “Tygodnika Powszechnego” w Brukseli pt. “Jak czynić Ziemię sobie poddaną czyli o ekologii”, w czwartek, 23 stycznia o godz. 18.00, tradycyjnie w Domu Polski Wschodniej przy Avenue de Tervueren 48.

Czytaj więcej »
Klub "TP" Bruksela
Redakcja

Stommizm po Brukselsku

Dyskusja wokół refleksji nad takimi kwestiami jak myśl polityczna, moralność w polityce, rola chrześcijaństwa w polityce europejskiej odbyła się w miniony wtorek w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Motywacją do spotkania była książka prof. Radosława Ptaszyńskiego “Stommizm. Biografia polityczna Stanisława Stommy” wydana nakładem Wydawnictwa Znak.

Czytaj więcej »
EuroKluby
Mariusz Krukowski

Czy inna polityka jest możliwa? Dziedzictwo prof. Stanisława Stommy w polityce europejskiej

Jaka jest współczesna wartość wypracowanego w warunkach komunizmu i sowieckiej dominacji nad Polską „stommizmu”? Czy koncepcja charakteryzująca się pojęciami takimi jak: „minimalizm”, „katolicka nauka społeczna”, „mądrość etapu”, „neopozytywizm”, „racja stanu”, „kompromis”, „strategia małych kroków”, może mieć wciąż zastosowanie we współczesnej polityce. Czy pojednania między narodami (np. polsko-niemieckie) mogą przetrwać pomimo powracającej jak bumerang trudnej przeszłości. Czy „pościg za nadzieją” musi przegrać z „fatalizmem wrogości”, tak widocznym w dzisiejszej polityce?

Czytaj więcej »
Klub "TP" Bruksela
Mariusz Krukowski

Polska narracja historyczna – czemu służy?

Polska narracja historyczna – czemu służy? Czy jest tylko dla nas, czy może i jak wpłynąć na stworzenie europejskiej narracji o całej Europie? Czy taka europejska narracja jest w ogóle możliwa i potrzebna? Na spotkanie w Klubie “Tygodnika Powszechnego” w Brukseli zaprosiliśmy Thibault Deleixhe’a i Valentina Behra, którzy podzielą się z nami

Czytaj więcej »
Nadchodzące wydarzenia:
[eventlist categories="20" whitelabel = true noresults="Brak nadchodzących wydarzeń" limit=15]
kARZEndal
W najbliższym czasie nie są zaplanowane żadne wydarzenia.