Ludzie to nie towar. O współczesnym handlu ludźmi rozmowa z Ireną Dawid-Olczyk z Fundacji La Strada

Migracje, kryzys uchodźczy, wojna w Ukrainie- te zjawiska nasilają handel ludźmi.

Czym jest współczesny handel ludźmi? Jaka jest skala tego zjawiska? Jak zapobiegać i zwalczać to zjawisko, trzecie, po broni i narkotykach, najbardziej dochodowe przestępstwo na świecie? Jakie wsparcie zapewnia się ofiarom? Jak działają instytucje, a jak organizacje pozarządowe?

 

Fundacja La Strada  powołana została  do przeciwdziała handlowi ludźmi. O tym, jak pomaga ofiarom, jak je wspiera  i dlaczego tak ważna jest edukacja w zakresie praw człowieka będziemy rozmawiać w Bielsku-Białej z założycielką i prezeską  Fundacji  La Strada  Ireną Dawid-Olczyk.

Zapraszamy do Willi Sixta 3 listopada o godz. 17.

 

Irena Dawid-Olczyk –  kulturoznawczyni, trenerka, edukatorka seksualna i  negocjatorka.  Założycielka Fundacji przeciwko Handlowi  Ludźmi i Niewolnictwu La Strada (1995), koordynatorka Krajowego Centrum  Interwencyjno-Konsultacyjnego dla handlu ludźmi. Autorka programów szkoleniowych na temat zwalczania handlu ludźmi.

Laureatka Nagrody im Pawła Włodkowica, nagrody Departamentu Stanu USA TIP HERO, nagrody Polskiej Rady Biznesu, odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi.

W wolnych chwilach czyta. Zawsze odbiera telefon.

 

 

 

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!