Kryzys klimatyczny, woda a ludzie

5 maja Klub “Tygodnika Powszechnego” w Bielsku-Białej zaprasza na spotkanie z prof. Piotrem Skubałą z Uniwersytetu Śląskiego. Nasz Gość będzie mówił o problemie braku wody i suszy w Polsce. Temat był podejmowany przez “Tygodnik Powszechny” m.in. w podcaście z marca br.

Będziemy rozmawiać o zmianach klimatycznych i ich wpływie na nasze życie. Przeciętny człowiek być może nie doświadcza niedoboru wody, ale susze w ostatnim trzydziestoleciu zdarzają się w Polsce już średnio co dwa lata. Co możemy zrobić wobec braku wody? Co zależy od nas, co od każdego indywidualnie? Czy wystarczy oszczędzać wodę?  Na co mamy wpływ?

Z pewnością pojawi się wiele innych pytań, na które może  odpowiedzieć ekolog i popularyzator nauki.

Prof. dr hab. Piotr Skubała – profesor nauk biologicznych, Wydział Nauk Przyrodniczych, Uniwersytet Śląski. Ekolog, akarolog (zajmuje się ekologią i systematyką roztoczy Oribatida), autor 158 artykułów naukowych, 51 rozdziałów w monografiach lub monografii, 38 komunikatów naukowych oraz 140 artykułów popularnonaukowych.Etyk środowiskowy, edukator ekologiczny, działacz na rzecz ochrony przyrody; aktywista klimatyczny, lider Climate Reality (fundacja wiceprezydenta Al Gore’a), „ethic expert” w Komisji Europejskiej w Brukseli (program HORIZON 2020), członek komisji ds. GMO i GMM przy Ministrze Środowiska (2014-2019), stały współpracownik miesięcznika „AURA. Ochrona środowiska” i miesięcznika „Dzikie Życie”, współorganizator Festiwalu Kultury Ekologicznej „Zielono Mi”, organizator i współprowadzący spotkania Klubu Myśli Ekologicznej.

 

Zapraszamy 5 maja o godz. 20.Link do spotkania:

Meeting link:
https://klubtygodnika.my.webex.com/klubtygodnika.my/j.php?MTID=mca2b09dc1aab580e6f1fb278151ff881
Meeting number:
163 849 3207
Password:
v3Ct2B4eaP4 (83282243 from phones and video systems)
Host key:
298393

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!