(Anty) Ewangeliczny Kościół? Dyskusja w berlińskim klubie.

Niejeden i niejedna z nas zadaje sobie pytanie, czy współczesny nam Kościół można jeszcze nazwać ewangelicznym, a jeśli tak, to w odniesieniu do jakich jego wymiarów? Czy jednak wydaje nam się, że odszedł on od Ewangelii? Zadajemy sobie pytanie, kiedy to nastąpiło i jakie są możliwości powrotu do Niej? Jaką rolę w kontekście tych rozważań odgrywa klerykalizm?

Na te i inne pytania postaramy się znaleźć odpowiedzi na najbliższym spotkaniu berlińskiego klubu „Tygodnika Powszechnego”. W temat wprowadzi krótkim referatem nasz klubowicz – Wojciech Kadłubowski. Po nim nastąpi otwarta dyskusja.

Spotkanie 10 czerwca, we czwartek, godz. 19-20.30.

Zainteresowanych udziałem w spotkaniu online serdecznie zapraszamy. W celu otrzymania dostępu prosimy o krótką wiadomość przez naszą stronę Klubu „Tygodnika Powszechnego” w Berlinie (e-mail: klubtpberlin@gmail.com ) lub poprzez naszą stronę Facebook do dnia 9 czerwca 2021.

Link do spotkania na platformie zoom zostanie nadesłany w dniu spotkania na e-mail podany przez uczestników przed rozpoczęciem spotkania.

 

 

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!