Klubowicze biegli z Bonieckim

Podobnie jak w zeszłym roku Klub „Tygodnika Powszechnego” w Warszawie podjął grupowo urodzinowe wezwanie, rzucone przez „Tygodnik Powszechny” i wziął udział w akcji „Biegnij z Bonieckim”

Odbyły się trzy spacery Klubowe; w Lasach Chotomowskich, Kampinosie i w Łazienkach, w których w sumie wzięło udział 10 osób, a niektórzy uczestniczyli we wszystkich trzech wycieczkach. Wspólnymi siłami, w trudnej, upalnej, a nawet burzowej pogodzie pokonano 57 kilometrów. Wycieczki prowadziła Anna Łapińska, a rejestrowała na zdjęciach Magdalena Skrzyńska.

 

Równolegle odbywały się też indywidualne spacery i wyprawy;

Dorota i Przemek przeszli wspólnie w Lesie Kabacki 36 km, a Halina i Zdzisław byli na wycieczce w Kadzielnie w Świętokrzyskim i pokonali 12 km.

Joanna przemierzała szlaki na drugiej półkuli, po sławnym BeltLine i innych terenach rekreacyjnych Atlanty (Georgia) i Greenville (North Carolina), łącznie 15 km.

 

Beata i Olek w różnych miejscach Polski, Ukrainy i Mołdawi w ramach rajdu Zamość-Odessa przebyli 416 km (zdecydowani liderzy!).

Razem klubowicze warszawscy i przyjaciele przeszli 536 km w prezencie na 87 urodziny księdza Bonieckiego.

Z Najlepszymi Życzeniami!

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

O Wspólnocie Indywidualności

Tworzymy przestrzeń do spotkania i rozmowy młodych członków i sympatyków Klubów “Tygodnika Powszechnego”. “Wspólnota indywidualności” to coroczne spotkanie połączone z debatami i warsztatami, podczas których poruszamy najistotniejsze problemy współczesnego świata: od problemów demokracji, aktywności młodych, przez kwestie ekologiczne, aż po równościowe.

W spotkaniu udział może wziąć każdy, komu bliska jest rozmowa i poszukiwanie rozwiązań w atmosferze wzajemnego szacunku. Jedynym ograniczeniem jest wiek (16-40 lat). Nie musisz być członkiem Klubów!

Współorganizator

Kilka zdań o pierwszej edycji

Podczas pierwszej edycji, która odbyła się w pierwszy weekend września w Warszawie spotkało się 25 Klubowiczów z Białegostoku, Bydgoszczy, Katowic, Poznania, Wrocławia, Warszawy i Trójmiasta, by rozmawiać i uczyć się od znamienitych gości i siebie nawzajem o demokracji, edukacji, pomocy niepełnosprawnym i bezdomnym, ochronie środowiska. I tak o Białorusi rozmawialiśmy z Małgorzatą Nocuń, o sprawach społecznych z Bartoszem Bartosikiem, ks. Adamem Bonieckim, Martą Titaniec, Mirosławem Wlekłym i Justyną Zorn, a o ekologii z Markiem Józefiakiem. Skutkiem ubiegłorocznej “Wspólnoty…” były spotkania uczestników i wspólne inicjatywy podejmowane m.in. we Wrocławiu i Warszawie.

Organizatorzy wspólnoty:

Joanna Stawiarska - Członkini Klubu
Małgorzata Jasionek - Członkini Klubu
Konrad Stanowicz - Koordynator

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!