Klub w Lipsku zaprasza na wycieczkę do Zwickau

Południowo-zachodnia część Saksonii była jednym z pierwszych i najważniejszych ośrodków industrializacji europejskiej. Inaczej niż np. w Zagłębiu Ruhry, początki jego rozwoju gospodarczego sięgają XVI wieku, kiedy to przemysł wydobywczy znajdował się w tym regionie. Kapitał i praca, wiedza i innowacje, technologia i społeczeństwo tworzą w tym regionie przyszłościowe powiązania. Dlatego też wizerunek własny Saksonii nadal opiera się na triadzie bogactwa kulturowego, piękna przyrody i szerokiej bazie przemysłowej.

Centralna wystawa w hali przemysłowej budynku Audi w Zwickau prezentuje imponującą panoramę kulturalno-historyczną. Zabytkowe przedmioty i dokumenty, wyposażenie techniczne, fotografie i filmy, ale także cenne dzieła sztuki i spektakularne instalacje medialne oferują społeczeństwu zaskakujący dostęp do fascynującego świata pięćsetletniej kultury przemysłowej.

Centralna wystawa ukazuje fundamentalne zmiany, jakie zaszły w codziennym życiu od połowy XIX wieku w wyniku nowych form pracy z maszynami wysoce technicznymi. Równie ważną rolę odgrywa nieznana wcześniej mobilność lub wszechobecność energii elektrycznej. Ponadto istnieją rewolucyjne wysiłki społeczne i polityczne, które stanowią odpowiedź na wyzwania związane z trwałymi zmianami. Obejmują one powstawanie konstytucji i partii demokratycznych lub ruchu kobiecego, a także rewolucyjne kontrprojekty sztuki, obietnice kultury masowej lub rozwój nowoczesnej kultury fizycznej i sportu.

Zapraszamy na wyjazd na wystawę 4. Landesaustesslung do Zwickau.  Spotkanie na dworcu w Lipsku przy Info Point (na poziomie peronów) w sobotę 21 listopada 2020 r. o godzinie 8.20. Dalej podróż S-Bahnem. Powrót wieczorem. Koszty: bilet na pociąg (ok. 12 Euro) i bilet wstępu na wystawę (10 Euro). Bez zgłoszeń.

Więcej o wystawie: https://www.boom-sachsen.de/

Informacje, zgłoszenia: Rafał Ryszka / Ryszka@gmx.net / Tel. 015771587854

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Nadchodzące wydarzenia:

[eventlist categories=”23″ whitelabel = true noresults=”Brak nadchodzących wydarzeń” limit=15]

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!