Posted on: 1 sierpnia 2017 Posted by: Katarzyna Sztop-Rutkowska Comments: 2
Spotkanie założycielskie białostockiego Klubu „Tygodnika Powszechnego” odbyło się 20 lipca 2017 roku. Pomimo środka lata i sezonu urlopowego zebrało się około 50 osób. Bardzo nas ucieszyło to, że było bardzo różnorodnie: młodsi i starsi, ci co od kilkudziesięciu lat czytają „Tygodnik Powszechny” i ci , którzy dopiero zaczynają. Większość obecnych podpisało się pod dokumentem założycielskim Klubu.

 Koordynatorką klubu zostały Katarzyna Sztop-Rutkowska, która zainicjowała jego powstanie oraz Małgorzata Paszko. Porozmawialiśmy o zasadach funkcjonowania klubu i utworzyliśmy wspólnie listę gości, których chcielibyśmy zaprosić. Zgodziliśmy się również z ideą, że znakiem rozpoznawczym klubu będzie jego ekumenizm. Od początku chcemy go współtworzyć z osobami wyznania prawosławnego i protestantami.
Białostocki Klub będzie spotykać się raz na dwa miesiące. Na pierwsze spotkanie bardzo chcemy zaprosić ks. Adama Bonieckiego.
Pragniemy, by białostocki Klub „Tygodnika Powszechnego” był przestrzenią otwartego dialogu, opartego na szacunku i głębokiej refleksji.

 

comments

2 People reacted on this

Leave a Comment