Kawiarenka w Lublinie z ks. Grzegorzem Brudnym

W drugą niedzielę grudnia (8.12.2019) Klub “Tygodnika Powszechnego” w Lublinie w gościnnych progach klasztoru oo. Dominikanów otwiera Klubową Kawiarenkę.

Kontynuując rozmowę o dwóch konfesjach: luterańskiej i rzymskokatolickiej, rozpoczętą podczas niedawnej dysputy między Panią diakon Haliną Radacz i ks. prof. Alfredem Wierzbickim, zapraszamy na spotkanie z ks. Grzegorzem Brudnym, proboszczem Parafii Ewangelicko-Augsburskiej pw. Świętej Trójcy w Lublinie.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 w klasztornej Sali Unii. Każdy Klubowicz może liczyć na filiżankę kawy lub herbaty oraz na przyjazną atmosferę, skłaniającą do rozmów. Wystarczy dobra wola i chęć spędzenia czasu w miłym towarzystwie.

Serdecznie zapraszamy!

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

O Wspólnocie Indywidualności

Tworzymy przestrzeń do spotkania i rozmowy młodych członków i sympatyków Klubów “Tygodnika Powszechnego”. “Wspólnota indywidualności” to coroczne spotkanie połączone z debatami i warsztatami, podczas których poruszamy najistotniejsze problemy współczesnego świata: od problemów demokracji, aktywności młodych, przez kwestie ekologiczne, aż po równościowe.

W spotkaniu udział może wziąć każdy, komu bliska jest rozmowa i poszukiwanie rozwiązań w atmosferze wzajemnego szacunku. Jedynym ograniczeniem jest wiek (16-40 lat). Nie musisz być członkiem Klubów!

Współorganizator

Kilka zdań o pierwszej edycji

Podczas pierwszej edycji, która odbyła się w pierwszy weekend września w Warszawie spotkało się 25 Klubowiczów z Białegostoku, Bydgoszczy, Katowic, Poznania, Wrocławia, Warszawy i Trójmiasta, by rozmawiać i uczyć się od znamienitych gości i siebie nawzajem o demokracji, edukacji, pomocy niepełnosprawnym i bezdomnym, ochronie środowiska. I tak o Białorusi rozmawialiśmy z Małgorzatą Nocuń, o sprawach społecznych z Bartoszem Bartosikiem, ks. Adamem Bonieckim, Martą Titaniec, Mirosławem Wlekłym i Justyną Zorn, a o ekologii z Markiem Józefiakiem. Skutkiem ubiegłorocznej “Wspólnoty…” były spotkania uczestników i wspólne inicjatywy podejmowane m.in. we Wrocławiu i Warszawie.

Organizatorzy wspólnoty:

Joanna Stawiarska - Członkini Klubu
Małgorzata Jasionek - Członkini Klubu
Konrad Stanowicz - Koordynator

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!