Jedwabne i/czy Markowa? Zuzanna Radzik w Klubie w Brukseli

Brukselski Klub “Tygodnika Powszechnego” zaprasza na spotkanie z Zuzanną Radzik, pt. “Jedwabne i/czy Markowa? Jak spór o symbole pamięci wpływa na obecne relacje polsko-żydowskie?”
Szewach Weiss komentując debatę wokół Jedwabnego mówił, że Polska musi sobie poradzić z tą stodołą, ale że on, Weiss, pamięta też stodoły, w których Polacy ukrywali Żydów.

Czy Jedwabne i Markowa są dwoma równoprawnymi elementami odkrywania prawdy o stosunku Polaków do Żydów podczas Holokaustu? Czy prawdziwa historia leży między Markową a Jedwabnem? Jak dyskusja o tych miejscach-symbolach wpływa na postrzeganie Polaków poza granicami Polski? Jak jest odbierana przez Żydów na świecie? I jak wpływa na relacje polsko-żydowskie dzisiaj?

O tych i innych kwestiach porozmawiamy z Zuzanną Radzik – publicystką „Tygodnika Powszechnego” podczas najbliższego spotkania Klubu „Tygodnika Powszechnego” w Brukseli.

Zapraszamy serdecznie już w najbliższy piątek, 30 listopada o godz. 18.00 w Il Gallo Nero (dolna sala), Rue Franklin 7, 1000 Bruxelles.

Zuzanna Radzik – teolożka, publicystka Tygodnika Powszechnego, zajmuje się dialogiem chrześcijańsko-żydowskim oraz teologią feministyczną. Studiowała na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie i na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie. Debiutowała dziennikarsko w „Tygodniku” tekstem „Piwnice wciąż gniją” o księgarni Antyk, gdzie w podziemiach kościoła sprzedawano antysemickie publikacje. Członkini zarządu Forum Dialogu, organizacji zajmującej się dialogiem polsko-żydowskim. Autorka książek „Kościół kobiet” i „Emancypantki”.

Plakat: Klub TP Bruksela – Z. Radzik – 30.11.2018

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!