Jak się wydobyć z pułapki nieufności?

Klub „Tygodnika Powszechnego” w Zielonej Górze zaprasza na kolejne spotkanie, gościem będzie dr hab. Mariusz Kwiatkowski, prof. UZ. Polskie społeczeństwo jest coraz bardziej podzielone. Wskazują na to nasze codzienne doświadczenia, a potwierdzają wyniki badań sondażowych.

Postawa nieufności w kontaktach międzyludzkich jest najsilniejsza od czasu rozpoczęcia badań nad tym zjawiskiem przez CBOS. Ostry konflikt polityczny i toksyczne przekazy medialne przyczyniają się do powstawania PUŁAPKI NIEUFNOŚCI – sytuacji w której coraz silniejsza nieufność niszczy naszą zdolność do współpracy na rzecz dobra wspólnego, do skutecznego rozwiązywania wspólnych i osobistych problemów.

Zapraszamy do dyskusji na temat potrzeby i sposobów budowania i odbudowywania zaufania

społecznego. W ramach wprowadzenia do dyskusji krótki wykład (prezentację) wygłosi Mariusz Kwiatkowski, socjolog z Uniwersytetu Zielonogórskiego. W wykładzie zostaną przedstawione przykłady inicjatyw i osób działających na rzecz pokoju, pojednania i zaufania w wybranych krajach i społecznościach. Zostanie też zaproponowana, jako punkt wyjścia do dyskusji, LISTA ZASAD WYCHODZENIA Z PUŁAPKI NIEUFNOŚCI.

Prowadzenie: Konrad Stanglewicz

ZAPRASZAMY  na spotkanie  16 czerwca 2020 r., (wtorek) godz. 18;00

Piekarnia Cichej Kobiety ul. Fabryczna 13 w Zielonej Górze.

Wstęp wolny

 

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!