Jak rozmawiać i osiągać kompromisy przy skrajnie odmiennych stanowiskach?

W dzisiejszych czasach (szczególnie czasie trwającej pandemii) aktualne wydarzenia w strefie politycznej, społecznej, obyczajowej, religijnej prowadzą do wzmożonej polaryzacji opinii i zajmowanych stanowisk.

Podłożem tego zjawiska są kwestie z przestrzeni: praw człowieka, równouprawnienia, dyskryminacji, wykluczeń, ekstremizmów, reformy kościoła, tematyki pandemicznej, teorii populistycznych i spiskowych.

Różnorodności punktów widzenia niejednokrotnie przybiera formy radykalne, wykluczające, w najlepszym razie spychające „przeciwnika” do innego „obozu”. Dotykają one nie tylko strefy społecznej, ale również kontaktów osobistych.

W naszej dyskusji zastanowimy się, jak przy tak odmiennych stanowiskach prowadzić konstruktywną rozmowę? Czy przez nawiązanie relacji z „przeciwnikiem” jesteśmy w stanie osiągnąć rodzaj porozumienia, kompromisu uznający stanowiska stron?Spróbujemy również odpowiedzieć na pytanie, czy mimo „okopanych” podziałów i stanowisk jesteśmy jeszcze w stanie razem żyć zarówno przestrzeni społecznej jak i naszej codzienności.

Spotkanie rozpocznie się krótkim wprowadzeniem (Piotr Spierewka), które poprzedzi otwartą dyskusję. Zainteresowanych udziałem w spotkaniu online serdecznie zapraszamy. W celu otrzymania dostępu prosimy o krótką wiadomość przez naszą stronę Klubu Tygodnika Powszechnego w Berlinie (e-mail: klubtpberlin@gmail.com ) lub poprzez naszą stronę Facebook: https://www.facebook.com/KlubTygodnikaPowszechnegowBerlinie/?ref=page_internal

Serdecznie zapraszamy!

Uczestnictwo bezpłatne!

Spotkanie online odbędzie się w czwartek 15 kwietnia 2021 o godz. 19.00

Link do spotkania na platformie zoom zostanie nadesłany na e-mail podany przez uczestników przed rozpoczęciem spotkania.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!