Posted on: 30 października 2018 Posted by: Joanna Rózga Comments: 0
„Kilka najbliższych lat będzie najważniejszych w historii ludzkiej bytności na ziemi” pisze w swoim tekście „Zmierzch epoki człowieka” Adam Robiński. Jeśli nie zmienimy drastycznie swoich przyzwyczajeń i nawyków, jeśli nie posłuchamy naukowców i ekologów, to nie zatrzymamy klimatycznej katastrofy, która rozsypie nasz świat jak domek z kart.

Dlaczego słysząc ostrzeżenia już o lat, znając przyczyny, mając gotowe rozwiązana opracowane przez ludzi nauki, żyjemy jakby ten świat kończył się na nas? Jak rozumiemy swoja chrześcijańska powinność dbania o dobro tej ziemi i jej mieszkańców?
 
W 43 numerze „Tygodnika Powszechnego” mamy kilka tekstów które mówią o ludzkiej ignorancji i bezczynności, bo bezradni jeszcze nie jesteśmy. Wystarczy ograniczyć stale rosnące wymagania i wygody, zmienić styl życia i wybierać na rządzących ludzi, rozumiejących problemy otaczającej nas przyrody i związanych z nią ludzi. Wystarczy zadbać o sprawiedliwość i podział dóbr, o wiedzę i świadomość tego, co się wokół dzieje.
 
„Czy weźmiemy ziemię z sobą do grobu?”
Warto porozmawiać, dlatego zapraszamy do Kawiarenki Klubu „Tygodnika Powszechnego” w Warszawie, w sobotę 3 listopada, godz. 16:00- 18:00, Stacja Muranów, ul Gen. Andersa 13 (wejście od dziedzińca).
Gościem spotkania będzie Michał Olszewski, wieloletni dziennikarz „TP”, ekolog, publicysta, pisarz, redaktor naczelny krakowskiej GW, autor książki „Eco-book o eko-Bogu” Będą niespodzianki!
 
W pierwszych dniach listopada odwiedzamy groby zmarłych, którzy pozostawili nam świat byśmy przekazali go dalej, lepszy i bezpieczniejszy, a nie zabrali ze sobą do grobu!
comments

Leave a Comment