I

I
Redakcja

“Bolesław Chrobry” Gołubiewa – archetyp powieści historycznej?

“Bolesław Chrobry” to największe dzieło pisarskie Antoniego Gołubiewa. To także pewien fenomen – autor podjął się zjawiska niemal niespotykanego – napisania tej monumentalnej powieści po raz drugi. Nigdy jednak tej próby nie doprowadził do końca. O tym czy możemy uznać je za archetyp polskiej powieści historycznej porozmawiamy na spotkaniu z prof. Aleksandrą Chomiuk z Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz red. Maciejem Gablankowskim z Wydawnictwa Znak.

Czytaj więcej »
I
Joanna Świderska

Wsparcie akcji mikołajkowej KońWół Świętego Mikołaja

W tym roku członkowie Klubu “Tygodnika Powszechnego” w Lublinie licznie włączyli się do akcji organizacji “W drodze”, przekazując słodycze (Kitkat, Snikers) oraz wpłacając pieniądze na konto dla wypełnienia paczek mikołajkowych dla dzieci przebywających w ośrodkach dla cudzoziemców w Kolonii Horbów, Bezwoli i Białej Podlaskiej.

Czytaj więcej »
I
Redakcja

Oświadczenie Klubu “TP” w Białymstoku

Jako członkinie Klubu “Tygodnika Powszechnego” w Białymstoku zdecydowanie potępiamy wszelkie akty przemocy wobec uczestników Marszu Równości, który przeszedł ulicami naszego miasta 20 lipca 2019 r. w niedopuszczalnej aurze grozy i nienawiści. Przepraszamy za zło, którego sprawcami byli niejednokrotnie nasze siostry i bracia katolicy.

Czytaj więcej »

Bodnar i Hausner gośćmi Zjazdu Klubów “TP”!

Dr Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich RP i prof. Jerzy Hausner, ekonomista, były wicepremier i współtwórca Open Eyes Economy Summit będą gośćmi tegorocznego Zjazdu Klubów “Tygodnika Powszechnego”. Wezmą udział w debacie “Europa obywatelska = Europa solidarna?”, która będzie zarazem częścią cyklu “Polska i Europa: wolność i obywatelskość”, który realizujemy w

Czytaj więcej »
I
Marcin Pera

VIII Zjazd Klubów “TP” coraz bliżej!

Zapraszamy na kolejny Zjazd Klubów “Tygodnika Powszechnego”, który tradycyjnie odbędzie się w Krakowie! Tym razem rozpoczniemy w piątek (a dla chętnych nawet w czwartek) 11 października, a Zjazd zakończy się w niedzielę, 13 października.

Czytaj więcej »

Zbliżające się wydarzenia

Nadchodzące wydarzenia:

[eventlist categories=”1,3,4,5,6,7,8,9,10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 32, 33, 34, 36, 37, 38, 39, 40, 35, 42,” whitelabel = true noresults=”Brak nadchodzących wydarzeń” limit=10]

Sprawdź pełną listę wydarzeń.

Kim jesteśmy

Kluby ” Tygodnika Powszechnego” Działają w 30 miejscach w Polsce i na świecie. Za zadanie stawiamy sobie tworzenie przestrzeni spotkania i dialogu. Zapraszamy Wszystkich do udziału w tej wielkiej przygodzie, w której każdy z Was, mamy nadzieję, znajdzie coś dla siebie!

Nadchodzące wydarzenia:
Brak nadchodzacych wydarzeń

Kalendarz wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia:
[eventlist categories="9" whitelabel = true noresults="Brak nadchodzących wydarzeń" limit=15]

Nasze inicjatywy:

[smls id=”19207″]


O projekcie

We wrześniu Kluby „TP” zakończyły wspólne czytanie „Etyki Solidarności” Tischnera. Jednak zabrakło w tych rozważaniach wielu aspektów rozumienia solidarności w świetle aktualnych wyzwań. Pragniemy przenieść myśl ks. prof. Józefa Tischnera w nasze czasy, w naszą rzeczywistość i z tej potrzeby powstał projekt „Etyka Solidarności dziś”, który realizujemy razem z Fundacją Konrada Adenauera.

Oglądaj online!

Każda debata będzie transmitowana online, a obejrzeć ją będzie można m.in. na profilu Klubów “TP” na facebooku oraz w zakładce TV na portalu KlubTygodnika.pl.

 

Nadchodzące wydarzenia:
Brak nadchodzacych wydarzeń