Forum

[mingleforum]

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

4 odpowiedzi

 1. Zamieszczam nagrania z 2-go dnia rekolekcji ks.Bonieckiego, które odbywają się w kościele o.Marianów na Marymoncie w Warszawie.

  Pozdrawiam, Joanna

  /Users/jrozga/Desktop/121217_002.MP3/Users/jrozga/Desktop/121217_001.MP3

 2. Konferencja miała tytuł “Kościół wobec polskich problemów”. O.Ziemba jak zwykle nie zawiódł. Mówił o problemach “stężenia nienawiści”, “logice bitwy”, agrasji w świecie polityki, nauki,….a teraz nawet Kościoła.
  O niszczeniu szacunku do państwa, kościoła i wzrastaniu całego pokolenia w “atmosferze jadowitości” oraz “intelektualnej miałkości”. O tym że, “daliśmy się zawłaszczyć wersji agresywnej”.
  (W takiej samej tonacji i z tym samym zagadnieniem zmaga się red.Michał Olszewski w ostatnim TP, w artykule “Karate po polski”)
  Jak Kościół wykorzystuje, musi wykorzystać soborowy “zaczyn jedności”?
  Rozmowa jednak nie poszła w tym kierunku, i począwszy od wypowiedzi J. Żakowskiego , króry “stracił nadzieję” do Kościoła i mówił raczej o tym jakim problemem jest (dla Polski, w Polsce) Kościół, potoczyła się głównie w strefę rozliczeń i zarzutów, nawet jeśli momentami istotnych, to jednak nie sprzyjających “kulturze przebaczenia” i dialogu, ani też podjęciu głównego tematu.
  Każda rozmowa wnosi coś w nasz sposób myślenia, ta utwierdziła mnie w przekonaniu konieczności nieustannego poszukiwania “języka dialogu” i spsobu dotarcia do innych (np. “polski wykluczonej”, jak powiedział o. Zięba powołując się na słowa “nauczyciela dialogu”- A. Michnika)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!