Posted on: 5 października 2018 Posted by: Joanna Rózga Comments: 0

Klub „Tygodnika Powszechnego” w Warszawie zaprasza w czwartek 11 października 2018 o godz. 19.00 na na rozmowę z Zuzanną Radzik – autorką książki: ”Emancypantki. Kobiety które zbudowały Kościół”( Wydawnictwo WAM).

Zuzanna Radzik jest teolożką, publicystką „Tygodnika Powszechnego”, członkinią Zarządu Forum Dialogu. W swoich publikacjach i książkach przywraca głos kobietom w Kościele. Była wielokrotnym gościem Klubów „Tygodnika Powszechnego”, a spotkania dotyczyły dialogu chrześcijańsko – żydowskiego, jak i i pozycji kobiet we współczesnym Kościele. Tym razem sięgniemy do historii pierwszych wieków chrześcijaństwa.

”Emancypantki. Kobiety które zbudowały Kościół” Jest to, po „Kościele Kobiet”, druga książka Zuzanny Radzik pokazująca znaczenie i miejsce kobiet w historii Kościoła. Autorka stawia w niej odważne pytania, wysuwa dobrze umotywowane tezy, obala stereotypy i ukazuje przemilczenia, przybliża postacie I wzorce kobiecego zaangażowania.

Z autorką rozmawiać będzie Aeksandra Klich – dziennikarka,redaktorka naczelna Magazynu Świątecznego i zastępczyni redaktora naczelnego GW, autorka wielu książek, kobieta zaangażowana w sprawy społeczne I obyczajowe.

Spotkanie odbędzie się w w sali KIK przy ul.Freta 20/24A (II piętro)

Na miejscu, po promocyjnej cenie będzie można kupić książki z Księgarni WAM w Warszawie (tylko za gotówkę).

 

comments

Leave a Comment