Ekumenicznie w Chojnicach

Wczoraj Klub “TP” w Chojnicach zorganizował swoje pierwsze spotkanie, które odbyło się w ramach obchodzonego w Kościele katolickim Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Naszymi gośćmi byli ks. Marek Loskot, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Bydgoszczy oraz ks. Marian Radziwon, proboszcz parafii prawosławnej w tym samym mieście.

Była to pierwsza oficjalna wizyta duchownych innych wyznań i pierwsze wydarzenie ekumeniczne w Chojnicach. Obaj duchowni opowiedzieli o swoim wyznaniu oraz inicjatywach ekumenicznych, które wspólnie podejmują. Nasz Klub zamierza podjąć dwa projekty edukacyjne, które mają za zadanie przywrócić pamięć o osobach innych wyznań zamieszkujacych dawniej w Chojnicach.
Nasi goście zadeklarowali pomoc i zaangażowanie w tej kwestii. Obaj księżą długo odpowiadali na liczne pytania osób zgromadzonych w gościnnej Bibliotece Chojnickiej.
Nasze następne spotkanie poświęcone zostanie obchodom Dnia Islamu w Kościele katolickim, zagadnieniom dialogu międzyreligijnego oraz współczesnym wyzwaniom stojącym przed nami w kontekście pomocy migrantom i uchodźcom.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Nadchodzące wydarzenia:

[eventlist categories=”29″ whitelabel = true noresults=”Brak nadchodzących wydarzeń” limit=10]

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!