Dzień z ks. Adamem Bonieckim

Poznań coraz częściej gości ks. Adama Bonieckiego. Tym razem redaktor senior „Tygodnika Powszechnego” przybywa na trzy spotkania, które odbędą się w czwartek, 16 maja. Organizatorem spotkań jest Klub „Tygodnika Powszechnego” w Poznaniu.

Ks. Boniecki rozpocznie swoją wizytę w Poznaniu od spotkania ze studentami na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM (godz 11.30, Aula WNPiD UAM). Temat spotkania brzmi „Watykan za zamkniętymi drzwiami”, liczyć więc można na wiele interesujących opowieści zza Spiżowej Bramy. Ks. Boniecki pracował bowiem przez lata w Watykanie jako redaktor polskiego wydania L’Osservatore Romano oraz Generał Zakonu Marianów. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że przez lata był w bardzo bliskich relacjach z papieżem Janem Pawłem II.

Tematyka dziennikarska będzie dominować podczas kolejnego spotkania, które odbędzie się w Collegium Maius UAM (Sala Śniadeckich, godz. 15.15): „Dziennikarz, chociaż ksiądz. O współczesnych wyzwaniach publicysty religijnego”. Młodzi adepci sztuki dziennikarskiej zadadzą zapewne szereg trudnych pytań dotyczących fachu, na którym jednak ks. Boniecki zna się jak mało kto.

Wieczorem, o godz. 18 w Sali Czerwonej Pałacu Działyńskich o. Maciej Biskup, ks. Adam Boniecki, Piotr Mucharski, Michał Okoński, Artur Sporniak i Roman Bąk rozmawiać będą o „Kościele otwartym”. Będzie to kolejne z cyklu spotkań, które zapoczątkowane zostały w Krakowie w październiku ubiegłego roku na Zjeździe Klubów „Tygodnika Powszechnego” w Łagiewnikach.

Na wszystkie spotkania wstęp jest wolny, przy czym na spotkanie ostatnie, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują zapisy telefoniczne (12 422 23 11 w godz. 10-15) lub mailowe (tp@tygodnik.com.pl).

Podczas wszystkich spotkań można będzie kupić książki Biblioteki „Tygodnika Powszechnego” i Wydawnictwa Poznańskiego w promocyjnych cenach.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

1 Komentarz

Avatar

A.N. · 17 maja 2013 o 17:02

Pewnie, że się działo…oczywiście szczęśliwi , którzy mogli tam być….farciarze…Też bym chciała…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Nadchodzące wydarzenia:

[eventlist categories=”1,3,4,5,6,7,8,9,10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 32, 33, 34, 36, 37, 38,39,40,35,42,” whitelabel = true noresults=”Brak nadchodzących wydarzeń” limit=10]

Sprawdź pełną listę wydarzeń.


Nadchodzące wydarzenia:
[eventlist categories="1" whitelabel = true noresults="Brak nadchodzących wydarzeń" limit=15]
Koordynatorzy:
Marcin Pera - Prezes zarządu
Paweł Stachowiak - Zastępca Koordynatora

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!