Posted on: 10 września 2018 Posted by: Redakcja Comments: 0

Ignacy Dudkiewicz, Zuzanna Radzik i Jakub Wygnański będą gośćmi specjalnymi drugiego dnia VII Zjazdu Klubów „Tygodnika Powszechnego”. O godz. 18 w sali konferencyjnej Herbewa rozmawiać będziemy o kształtowaniu dialogu pomimo różnic, ponad podziałami. „Spotkanie mimo różnic – o wyjściu z kryjówki i dialogu w praktyce”, bo taki będzie tytuł niedzielnego panelu, poprowadzi Konrad Ciesiołkiewicz.

Ignacy Dudkiewicz – jest filozofem, publicystą i dziennikarzem, redaktorem naczelnym Publicystyki w portalu ngo.pl oraz redaktorem działu „Wiara” w Magazynie Kontakt. Jest także członkiem zarządu Klubu Inteligencji Katolickiej w Warszawie.

Zuzanna Radzik – teolożka, publicystka i blogerka, zajmuje się dialogiem chrześcijańsko-żydowskim oraz teologią feministycznym, stale współpracuje z „Tygodnikiem Powszechnym”, członkini zarządu fundacji Forum Dialogu. Ostatnio wydała książkę „Emancypantki. Kobiety, które zbudowały Kościół”.

Jakub Wygnański – socjolog, działacz i współtwórca organizacji pozarządowych, uczestniczył w obradach Okrągłego Stołu, prezes zarządu fundacji Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”. Ostatnio otrzymał Nagrodę im. księdza Józefa Tischnera w kategorii inicjatyw duszpasterskich i społecznych współtworzących „polski kształt dialogu Kościoła i świata”.

comments

Leave a Comment