Posted on: 27 stycznia 2018 Posted by: Rafał Pikuła Comments: 0

Na spotkaniu Grupy Organizacyjnej Warszawkiego Klubu padło pytanie, które warto skierować do każdego z członków Klubu; dlaczego tu (w Klubie) jesteśmy i czego oczekujemy, czego się spodziewamy po tej obecności. To bardzo ważne pytanie, bo dopiero odpowiedziawszy na nie, możemy rozmawiać jak tą obecność zamierzamy dalej realizować.

Pytanie nie jest wcale spóźnione, bo do Klubu Warszawskeigo w ostatnim roku przystąpiło kolejnych 18 osób i jest to okazją by skonfrontować się z taką odpowiedzią, niezależnie zresztą od swojego stażu członkowskiego. Spotkanie, dość nietypowe jak na spotkanie organizacyjne, ale jednocześnie dające do myślenia jak takie „organizowanie się” ma wyglądać, wpisało się w tematykę podejmowaną ostatnio na naszej stronie klubowej i w Tygodniku. Począwszy od rozmowy co konkretnie rozumiemy pod pojęciem dziedzictwa tygodnikowego i tożsamości naszego środowiska, po zastanowienie nad indywidualnymi motywacjami i potrzebami, które nas gromadzą, oraz czego po naszej wspólnej działalności oczekujemy, na obecnym jej etapie.

Mówiliśmy też o sposobach odmłodzenia klubu, ale nie w sensie wyłącznie wiekowym, ale odnoszącym się do tematyki i sposobów działania. Padły dwie nowe propozycje i choć nie wyszliśmy z konkretnymi datami i planami spotkań to z poczuciem, że zainicjowana energia na pewno zaowocuje wkrótce!

comments

Leave a Comment